| printisorul23 a întrebat:

vreau sa vorbesc cu o fata mai timida, deci... este o fata la mine in scoala si imi place de ea de mult timp(2-3 luni) si stie ca imi place de ea si e timida rau, mereu cand ma apropii de ea fuge... si nu am cum sa vorbesc cu easad am incercat sa pun prietenele ei sa vorbeasca cu ea sa stea cu mine si zice ca nu vrea, dar eu cred ca ii place de mine nu stiu ce sa fac, e draguta, timida si na mai stat cu nici un baiat pana acum,

5 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Daca e timida,nu o lua cu 'Vrei sa stai cu mine?!?', incearca sa te apropii de ea, de caracterul ei, ajungand sa-i arati caracterul tau!
Cred ca e timida doar cand vine vorba de tine, fiindca te place!
Mult succes si nu uita ca daca un lucru e sortit sa se intample...se intampla! happy

| Own3r a răspuns:

I-ai fb, id de mess sau nr.de telefon de la prietenele ei, si trimite-i un mesaj.
Spune-i ce simti pentru ea...etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Al3Cssa19 a răspuns:

Pai...spune-i si tu pentru inceput ca iti place de ea ca e draguta, spune-i de cat timp iti place de ea. Ca sa vada ca totusi iti pasa de ea si te intereseaza si ca nu esti ca alti baieti care poate au ranit'o inainte. Poate si de asta duge de tine, crezand ca vrei sa iti bati joc de ea sau chestii... pune-i ca nu trebuie sa se fereasca de tine si ca nu ai intentii rele. Sper ca te'am ajutat!
Mult succes cu ea si cu urmatoarele! :*

| cristianboss12 a răspuns:

Sall. ascundete undeva si cand o vezi o iei in brate