| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa vorbesc cu o fata pe FB care ma cam atrage.Suntem la aceeasi scoala.Nici nu ne-am vorbit vreodata unul altuia.Ar fi cam ciudat sa ma duc la ea intr-o pauza si sa incep sa vorbesc cu ea.M-am gandit sa incep sa vorbesc cu ea pe facebook si dupa aia face to face.Dar nu stiu ce sa ii mai scriu dupa hei si ce faci. Spuneti-mi voi ce as putea vorbi cu ea.
O sa fie prima conversatie deci nu spuneti subiecte mai avansate.

11 răspunsuri:
| Rayzzor a răspuns:

In primul rand, cati ani ai?

| Senzaționalul a răspuns:

Intreab-o diverse chestii si incearca sa gasesti hobbyuri si preferinte comune intre voi.

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns (pentru Senzaționalul):

Mai exact ce chestii? Cand vreau sa vorbesc cu o fata care imi place pur si simplu mi se taie firu'!laughingNu imi vin ideei.Cu prietene normale nu patesc asa, cu ele pot vorbi despre orice.Nu stiu daca asta este din cauza ca poate chiar o plac pe fata aia sau ca sunt timid. Daca imi zici amanuntit ce chestii, iti dau funda.

| Martinescu_Costel_1990 a răspuns (pentru Senzaționalul):

Vreau raspuns de la o fata! Ce anumite chesti?

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns:

M-am gandit sa incep cu hei si cf si dupa aia sa o intreb cum o fost astazi si dupa aia daca ar vrea sa mai vorbim, dar poate pare ca is disperat si am zis ca mai bine nu.Ar fi bine sa fac oare asa?

| Rayzzor a răspuns (pentru asdfghjklasdfghjklqwertyuiop):

Incepe hey, ce faci. nu stiu ce. spune-i de unde o cunosti. Apoi intreab-o ce gen de muzica ii place. Apoi spune-i sa iti arate melodia preferata.Tu spune-i ca iti place, dar nu exagera.Zi ceva de genul: E ok. Apoi las-o sa iti dea mai. multe si nu vorbi foarte mult timp cu ea de prima data. Apoi ziua urmatoare sa o saluti la fel, o intrebi ce face.Prima oara cand vorbesti cu ea, NU spune: poate par disperat sau ceva de genul.NU SPUNE! Nu iti cere scuze pentru nimic.Adica daca nu iti place o melodie nu zice:Nu imi place, scuze.Zi ca e ok.Tot ce ti-am zis pana acum sa o faci online pe facebook, mess etc. Sau prin sms daca ai nr-ul ei. Daca nu, dupa vreo 3-4 zile poti sa il ceri.Si apoi o cunosti mai bine, hobby-uri, pasiuni etc.happy

| geanyhalav a răspuns:

Intreab-o daca vrea sa iasa pe afara cu tine si prietenii tai sa va cunoasteti mai bine, faci si tu pe liderul, si sa fi dragut, si vorbiti gasiti cu siguranta ceva comun, daca atmosfera e cam tensionata incearca sa spui o gluma sau sa vi cu o idee

| Eugen_Timofticiuc_1987 a răspuns:

Vreau so cunosc mai bine

| Eugen_Timofticiuc_1987 a răspuns:

Ce as putea sa vorbesc cu ea

| Jenica_Paun_1983 a răspuns:

Buna fetlor