| Octavian123456 a întrebat:

Buna, vreau și eu avantajele și dezavantajele profilurilor de real și de uman(mate-info, științe ale naturii, Filologie, socio umane) +orarul... Va mulțumesc și va respect ***dau fundă***

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cu profil real poti sa faci tot ce vrei dupa. Ca fost elev de bio-chimie cum se spunea si din ce am vazut la colegi, unde au ajuns, pot spune ca au variat dupa absolvire de la farmacist, medic pana la domenii manageriale, hardware/software developer. Chiar si literatura big grin

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Intreaba mai bine pe cineva care invata acolo.

| ImiPlacMexicaniiXD a răspuns:

La uman(Științe sociale) faci literatura la limba romana, logica intr-a 9a, psihologie in a10a,sociologie a11a si filozofie a12 a
Poti sa devii jurnalist,ziarist,reporter,polițist daca te descurci si la educație fizică, profesor,avocat
La filologie la fel,dar nu in aceeasi masura. Dai teza la latina. Si poti sa te angajezi chiar si la MC Donalds după liceulaughing
La real(mate-info) faci informatica, TIC, matematica pe pâine si e mai dificil, dar ai mai multe oportunități. Se plătește mult pentru un om care se pricepe la calculatoare si in domeniul IT.
La științe ale naturii devii farmacist medic de astea ce tine de sănătate, depinde de tine.
Baftă la examen pana atunciwinking

| Octavian123456 explică (pentru ImiPlacMexicaniiXD):

Mulțumesc foarte mult(nu a mers sa îți dau ție fundă, sorry)

| DoarBogdan a răspuns (pentru Octavian123456):

Ma simt tradat laughing