| tacisiinghite a întrebat:

Buna vreau si eu niste status frumoase de dragoste! mltumesc

Răspuns Câştigător
| ana5 a răspuns:

Sa fii fidel nu inseamna ca esti prost - inseamna ca esti suficient de matur sa stii sa apreciezi ce ai!

O relatie fară încredere e ca o masină fara benzina... Poti sa stai în ea cat timp dorești că nu te va duce nicăieri!

Aduţi aminte kilometri şi distantă. Aduţi aminte că trăiam ca să mai prindem o dimineaţa împreună. Aduţi aminte de lună, când o priveam prin geam, cum mă tineai de mână. Aduţi aminte când plangeai şi ţi-am promis că o să fie bine. Şi-a fost bine aşa cum ţi-am promis!

O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte… 1000 de ganduri in 2 cuvinte!

Iubirea ce o port. E doar pentru tine. Doar langa tine pot darui iubire. Pentru ca linga tine stiu ca voi primi pe veci iubire

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti?

Uneori iti ajunge doar cateva secunde sa ii spui cuiva ca il iubesti... Dar iti trebuie o viata ca sa-i demonstrezi...

Iubirea-n general e ca un joc de carti, vezi cum le imparti c-o sa primesti dragoste din parti

4 răspunsuri:
| VampireBlood a răspuns:

Statusuri*

| Abbcdd a răspuns:

''Te iubesc'' este cel mai bun!

| sakura021 a răspuns:

IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul happy

" Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

" Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC! "

" Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva…. "

" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine… "

" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat TE IUBESC!

Unii oameni cred gresit ca opusul dragostei este ura, eu cred ca este indiferenta.

Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi.

| tacisiinghite explică:

Multumesc frumos tuturor!