| PerfectAngel a întrebat:

Vreau si eu povesti de groaza. Scurte, lungi nu conteaza.
PS : Cat mai multe!

Răspuns Câştigător
| SecretName03 a răspuns:

Deci eu stau pe strada cimitirului, de cimitir pana la varsta de 9 ani mi-a fost frica datorita acestui lucru. eram in fata portii la o verisoara de-a mea(ea are casa langa mine) si era seara, eram eu, sora mea, 2 vecini, verisoara mea, si tatal verisoarei mele. cand deodata sora mea s-a uitat catre cimitir si a vazut ca in cloportnita ( sper sa nu radeti de mine, nu stiu exact cum se scrie)era o umbra, ca silueta unui om, a unei persoane, care incerca sa "bata clopotul". atuncine-a spus si noua si tatal verisoarei mele si un vecin sau dus sa verifice, au spus ca deoarece este seara se vede umbra si probabil este un om beat. cand au intrat pe poarta nu avea cum sa se dea jos daca era om si sa mai si plece fara sa il vada. deci tot se vedea umbra cand au ajuns la poarta, si deodata cand sau uitaat "umbra" disparuse, cand au venit inapoi aveau fata galbena! nu ne-au spus ce au vazut si au intrat in casa.

si acum as vrea sa-ti scriu ceea ce i s-a povestit surorii mele la scoala.

intr-o ora de logic porfesoara sa le-a povestit cum cumnatul sau a plecat spre masina seara, deoarece fusese la o ruda, si ca sa ajunga la locul unde-si parcase masina trebuia sa treaca prin fata unui cimitir. si cand a trecut pe acolo a iesit din cimitir... pisicuta. si a luat-o, pentru. ca ii placeau animalele si nu stiu ce. pe drum tot timpul ii spunea "pis pis, piselu' lu' tata" si a observat la un moment dat ca de cate ori ii spunea asa psica se ingreuna, si pentru. a verifica daca constatarea sa este adevarata, a mai spus o data insa cu multa frica ( intelegi tu, sper ) si pisica sa ntors cu capul si a spus, ei na pis pis piselu' lu' tata. dupa care omul a fugit repede catre masina, dupa ce a aruncat pisica, logic

sau tot intr-o ora li s-a povesit ca erau o data doi miri care se pregateau sa mearga catre nunta cu misani. si au facut accident, in urma acestu iaccident miresa a decedat. aceasta a fost inmormantata in rochie d mireasa. si dupa ce au trecut cativa ani "mirele" isi gasise o altafata isi pusera in gand sa se casatoreasca. mergand pe celasi drum cu masina caatre nunta, cand au trecut in acelasi loc, fosta "mireasa" a aparut pe bancheta din spate a masinii si a provocat una accident. baiatul de frica si-a pus "crucea" pe cacare o purta la gat in gura.a murit el de data aceasta, insa crucea din gura nu a mai mers scoasa:-S. si se spune ca daca te duci inn acel cimitir intr-o zi, cuu numar fara sot, adica cu data de numar impar. mireasa merge prin cimitir, ma rog stafia sa:-@, si daca o vezi dispari fara nici o explcatie. se sp ca asa au disparum doi oameni :-@

sau se mai spune ca la un pod, la miezul noptii este o mireasa care apare si te striga pe nuem, iar daca ii raspunzi mori asa, brusc, deodata. se spune ca era o data un baiat, normal, care din intamplare la prins miezul noptii la acel pod cand o vede pe acea mireasa care il striga pe nume. cand a auzit-o a fugit si le-a spus prietenilor sai. si ua hotarat sa mai mearga in urmatoare seara deoarece nu-l credeau. atunci li s-a confirmat si au patit acelasi lucru. insa un biat care era in stare de ebrietate a raspuns si a decedat asa, fara motiv.

poti gasi mai multe pvesti de acest gen pe uramtorul site

http://www.spectrulrealitatii.ro/

as vrea sa iti mai spun inca ceva ce i s-a povvestit surorii mele la ora de religie.

tatal porfesorului ei de religie este vanator, su le-a povesti ca o data s-a dus in cimitir pentru. a vana nu stiu ce fel de pasari. si a luat pe el un halat alb pentru. a nu speria pasarile. vazand pe drum un om care era in stare de erbietate acesta i-a facut semn cu mana t. al anunta ca el esta si sa nu se sperie si sa-i sperie pasarile/. insa i s-a agatat halatul in niste crengi si cat timp se chinuia sa il "scoata" betivul l-a vazut si s-a speriat creznd ca este strigoi. vanatorul a lesiant datorita tipetelor si omul care era in stare de ebrietate a fugit. a2a zi a sp oamenilor de la el din sat ca a vazut dstrigoi in cimitir si nu stiu ce:-@

o data am visat ca ma mutasem intr-o casa noua mama si tata mi-a spus sa raman acasa pana vin ei de la magazin. atunci nu zugravisem. cand m-am uitat pe pereti erau scrise urmatoarele: plecati sunteti in pericol! ce noroc ca atunci aveam langa mine o galeata cu vopsea. am dat cu pensula inmuiata in vopsea, pe perete, dar si daca dadeam milioane de straturi scrisul tot ramanea. am plecat imediat. am mers in pod si acolo am vazut o persoana care manca ceva. m-am apropiat ca sa vad ce. manca o bucata de carne cruda cu sange. cand m-am apropiat sa vad chipul s-a strambat la mine. avea dintii ascutiti (am presupus ca este un canibal) cand i-am chemat pe mama si pe tata ramasera numai niste urme de sange.

sper ca te-am speriat =))))

| AnaAny91 a răspuns (pentru SecretName03):

Este vreo una adevarata?

| madalia350 a răspuns (pentru SecretName03):

Super.

43 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun de pe-acum ca aceasta poveste din cate stiu eu nu e reala am auzit-o si eu de la altii si tot asa si am dus si eu vestea mai departe. Ei bine povestea incepe la margine unui sat mai vechi aproape abandonat. Aici locuiau 2 fete, surori : Marina si Lavinia. Familia lor era foarte saraca, iar fetele nu aveau mama, doarece aceasta murise intr-un accident cumplit. Intr-o zi statea la umbra unui comac si croseta iar copacul s-a rupt si a strivit-o pe femeie ( era un copac mareee ). Fetele nu erau foarte afecte, erau inca mici (9 si 5 ani ). In fiecare zi se jucau, dar intr-o zi tatal lor decise ca nu mai poate avea grija de fete si isi puse capat zilelor, in acest timp fetele inca dormeau. Cand s-au trezit fetele au inceput sa planga si s-au urcat pe acoperisul casei si au sarit de acolo, Marina cea de 9 ani si-a rupt mana dreapta, iar Lavinia a murit pe loc dinainte de saritura. Marina ramasese singura fara familie asa ca se duse in odaia sa lua un topor ascutit si isi despica pieptul. Peste muuuuuuulti muuuuuuuulti ani o trupa de politie sosi la fata locului sa inspecteze zona. Un politist intra in casa si vazu o fetita cu o mana rupta care il intreba pe politist "Unde e Lavinia, unde e tata?", politistul incremeni si facu infarct. se spune ca daca ajungi sa o vezi insemna ca in secunda urmatoare vei murit datorita unui infarct. sper ca ti-a placut

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze pentru. unele cuvinte scrise gresit.

| Denis777 a răspuns:

Mergeam linistit intr-o seara pe strada bucuros ca scapasem de 20 de caini care ma alergasera jumatate de oras(de aici am ajuns la concluzia ca in viitor cainii comunitari vor cucerii lumea)asa si cum ma plimbam linistit pe strada am intors putin capul si pe o banca stateau doi libidinosi care se lingeau hostentativ,trecand cu voma in gat am ramas cu cosmaruri profunde asa daca vrei sa vorbim despre povesti cu fantome,varcolaci, vampiri, spirite, demoni, strigoi pitulicilaughingchestii de genul da-mi id tau prin mesaj

| Denis777 a răspuns:

Pai stii cand nemntii au intrat in Romania in timpul razboiului au intrat si in orasul meu, starbunicul meu avea un bebelusi erau o familie cu o viata buna nemntii omorandui copilasul fara nicio vina.Strabunicul meu ia chemat e nemnti in beciul meu ia imbatat si ia omorat apoi dezbracandui si aruncandui pe zavoi nu sunt sigur cat de adevart e dar in casa fara mistouri se aud tot felul de lucruri ciudate si in beci sti ca peretii sunt de piatra si caramizi in stil vechii am gasit pete de sange pe ei

| Denis777 a răspuns (pentru Denis777):

Continuam pe vremuri existau niste creaturi care aveau trupuri de om cu par de pisica pe ele cu cozi si care faceau miau si se numeau la singular gheonoaia, pe vremuri ele furau porumb lubenita, cartofi, apa din fantani, alimente de la oamenii ca sa ramana in viata (le mancau evident)povestea o stiu de la un prieten si o zic cu cuvinte vechii taranesti(dada, etc.)bunica acelui baiat cand era mica 6-14 ani a ramas intr-o seara singura cu o prietena de 14 ani, stateau prin casa isi faceau diferite ocupatii si bunica prietenului meu aude o pisica ea se duce la prietena ei si ii spune dada, dada lasa-ma sa ma duc pana in curte ca sa iau pisica ca e singura afara si ea ii raspunde nu te duce dada ca e gheonoaia, in acelasi timp gheonaia se duce langa geam si incepe sa il zgarie continund sa mieune strabunica lui continua sa insiste dada dada lasa-ma sa ies sa o iau in casa ea neschimbandusi parere(iti imaginezi erau mici)cand i-a zis si a treia oara sa se duca ea raspunzandui la fel gheonoaia a zgariat puternic pe geam si apoi a disparut, dimineata fetele s-au la geam vazand urmele de gheare.

| frumusicaancutzica24 a răspuns (pentru Denis777):

Este o poveste horror comedy.

| Denis777 a răspuns:

Sti eu stau intr-un oras linistit prin care trec doua rauri care se intalnesc Blanita si gilortul, in trecut se spune ca existau niste spirite -demoni ai apelor care te chemau spre tine nu stiu daca prin hipnoza parca prin cantece diferite, oricum ademeneau de obicei barbatii si cand ajungeau pe malul raurilor :"ii tragea apa si ii ineca"asa am auzit asa o parte din rau e plina cu gauri destul de mari sub hume anul trecut a murit un om inecat (beat)a picat in apa si a murit mai stii? ori ce e posibil

| Denis777 a răspuns:

Bunica mea intr-o seara nu mai tin minte de ce trebuia sa se duca la Craiova stii pe vremuri nu ereau becuri si stalpi ca acum era bezna totala in gara din Craiova ereau doar catva foarte chiori ok,continuam bunica mea fiind singurasi tanara se speria normal aproape cand sa ajunga in gara a trecut pe langa ea un om care tinea bicicleta,pe porbagaj avea o coasa cand a ajuns in dreptul bunicii mele s-a oprit primul lucru care la facut bunica mea a fost sa se uite la coasa dee taisi se scurgea fara sa bag in ele cate o picatura de sange. Bunica mea a inghietat, s-a oprit in fata lui el intreband-o cu o voce groasa:a trecut trenul, bunica mea dand din cap si zicand ca da apoi el a plecat mai departe si s-a facut nevazut in bezna, poate a omorat un caine, poate un om, un prieten crede ca bunica mea s-a intalnit cu moartea cine poate stii cu adevarat?

| Denis777 a răspuns:

Continui sau te plictisesc? Strabunicul meu Victor de la tara trebuia sa se duca pana in Filiasi in acel timp nu ereau lumini si trebuia sa treaca printr-o padure (cati mai au tupeu acum nu stiu)cum mergea la miezul noptii prin padure a vazut un foc printre copaci nu era foarte departe dar s-a dus sa vada vand a ajuns mai aproape s-a ascuns dupa niste tufisuri si acolo a vazut un cal negru care manca jar si din asfalt el atunci a paralizat de frica nu isi putea misca mainile ca sa isi poata face semnul crucii nici sa o rupa la fuga atunci si-a facut crucea in cerul gurii si calul a disparut(stii ca daca nu te poti misca iti poti face crucea in cerul gurii, diavolul de obicei ia formele animalelor negre:cai, caini, pisici, capre diferite animale.

| mystery1girls a răspuns:

Incearca aici http://sangesitrandafiri.wordpress.com
sper ca te'am ajutat

| NitrowsDwt a răspuns:

Pai...e momentul ala scary, cand se misca cursorul singur...

| TiTCapac a răspuns:

Codrin bradea nu injura. Sfarsit! Incr3dibil nu?

| Clarke a răspuns:

Hey buna si mie imi plac povestile de groaza dar este una care chiar m-a speriat, este reala chiar daca tu s-ar putea sa nu ma crezi deci :
La mine in bloc pana sa ma mut, acel bloc a fost construit in 2002 asa acolo locuia o femeie la etajul 4 si cica ar fi avut un copil ( bebelus ) dar ea nu-ai dorea copii nu-l iubea asa ca l-a macelarit si la pus intr-un borcan dupa care s-a aruncat de la etaj. Tatal femeii (care inca mai traieste si azi ) a venit s-ai faca o vizita exact dupa incident ( pentru ca copilul de abia era nascut si trebuia sa-si vada nepotul ) si a gasit un borcan cu tocaturi si pe ea moarta a anuntat politia au facut investigatii si au constatat ca in borcan erau maruntaiele copilului. Si daca este sa intrebi de unde o stiu ( caci sunt sigura ca o sa te intrebi asta) a venit tatal femeii acum 3 ani si ne-a povestit, e chiar adevarat nu mint.

| Marin_Alina_1979 a răspuns:

Prima Poveste(1)
Fantoma dyn Casa
Fantoma din casa Intr-o noapte,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa,parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele,cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O mana alba o impinge si scartaitul tulbura inima Lariei. Din pragul usii apare o silueta alba cu un par negru, ochi rautaciosi si zambet infiorator. Se apropie de patul Lariei si trase plapuma de pe fata impietrita de frica.Laria simtea cum mainile reci ale fetei o strangeau de gat incet, incet……. Dupa o clipa de gandire Laria se ridica iar chipul fetei era plin de sange si acum era si mai infiorator dar Laria, cuprinsa toata de un fior, a reusit sa isi adune curajul si a trecut prin fata diabolica. Atunci Laria si-a dat seama ca fata era o fantoma dar nu a stat sa vada ce se intampla si a luat-o la fuga prin holul intunecat al casei. In camerile in care intra vedea chipul groaznic al fantomei si cum intindea mana alba sa o apuce. Cand se uita in oglida fantoma o urmarea si cand sa o prinda, Laria reusea sa scape.In spatele ei parca simtea degetele fantomei reci incercand din rasputeri sa o prinda. Cand Laria a ajuns la scari,vrand sa iasa din casa, s-a impiedicat de o treapta si a cazut. Incerca sa se ridice cat mai repede, in ciuda loviturii, dar a fost prea tarziu. Fantoma o prinse de glezna si o strangea din ce in ce mai tare. Victima urla de durere si cu ultimele puteri a incercat sa se elibereze din stransoare.Cand a ajuns la usa era incuiata iar cheile erau la etaj. Disperata, Laria a alergat spre bucatarie incercand sa ia ceva cu care sa se apere. Din sertar a luat un cutit si l-a indreptat spre fantoma..Cand fantoma a mai facut un pas fata a aruncat cutitul catre ea.Cutitul trecu prin fantoma si aceasta s-a ridicat in aer si a inceput sa rada diabolic deasupra fetei care lesinase. Dintr-o data usa se deschise si parintii Lariei au venit. Fantoma a disparut si parintii si-au gasit fata lesinata.Acestia au stropit-o cu apa iar ea si-a revenit.Laria a vrut sa spuna ce s-a intamplat dar a vazut fantoma la geam si a tacut..Laria a spus ca a avut doar un cosmar si s-a dus sa se culce desi nu a putut dormi deloc. Fantoma numai revenise.In urmatoarea zi Laria s-a dus la scoala si i-a povestit prietenei ei ce se intampla. Cele doua fete au hotarat sa se intalneaca la casa Lariei si sa alunge fantoma.Cand au ajuns s-au dus in dormitorul ei sa se joace, asteptand fantoma.Parintii Lariei dormeau inca dupa o zi grea de munca si petrecerea amicului lor.Cand orologiul batu miezul noptii rasul diabolic al fantomei se auzi din nou. Fetele erau precaute, una statea la geam si cealalta la usa insa nimeni si nimic nu dadu semne ca ar vrea sa intre.Deodata usa sifonierului Lariei se deschise cu putere iar glasurile fetelor erau impietrite de frica. Fantoma se vazu in sifonier cu acelasi chip groaznic. Fantoma se ridica in aer si intra in prietena Lariei, posedand-o.Laria era speriata de moarte si deodata a vazut cum chipul prietenei ei se schimba, se face palid si plin de sange iar mainile se fac albe si reci, ca ale fantomei. Fantoma o prinse din nou de gat pe Laria iar fata, disperata, descuie usa dormitorului si alerga in baie si se incuie acolo.Un moment a fost liniste dar dupa aceea din robinet si din cada a inceput sa tasneasca sange.Laria se sperie si iesi din baie in hol unde totul parea normal. Deodata, Laria simtii cum ii curge ceva pe umar, se uita pe tavan si isi vazu prietena moarta, agatata de tavan. Sangele ei curgea pe umarul Lariei. Laria fugi in camera parintilor ei si acestia disparusera insa fantoma aparu drept in fata Lariei cu chipul ei fioros si cu ranjetul diabolic.Laria tipa dar nimeni nu o putu auzi. Fata disperata fugi la parter dar usa era incuiata iar cheile erau la parintii ei si parintii ei nu mai erau. Laria isi lua avant si sari prin geam. Bucatile ascutite o ranira si sangele i se prelingea pe haine si pe iarba. Vazuta afara din casa, Laria incepu sa fuga si fantoma o urmarea.Cand trecea pe langa felinare, acestea palpaiau si se stingeau lasand totul in intuneric. Fata inspaimantata pana in adancul sufletului, incerca sa urle, dar ceva parca o apasa pe corzile vocale si nu putea vorbi.Alerga si alerga pana cand cazu la pamant, sfasiata de puteri.Incerca sa ridice o data privirea si sa vada fantoma dar fantoma disparuse si soarele isi arata primele raze.Atunci Laria si-a dat seama ca fantoma dispare cand soarele rasare si reapare cand se lasa intunericul.
Fata nu se mai putea intoarce in casa fiindca parintii ei nu mai erau si casa era o inchisoarea a spaimei.Atunci Laria se decise sa cerseasca, fiind prea mica sa isi ia o slujba.Se gandea in mintea ei ca probabil cuiva I se va face mila de ea si o va lua acasa.Laria se aseza la coltul unei strazi, cu hainele murdare iar ea foarte obosita se sprijini de zidul rece al cladirii din spatele ei dar nu putu dormi si s-a gandit sa inceapa sa cerseasca. Fata intindea mana ranita spre fiecare calator, dar toti o priveau cu frica si dispret de parca ar sti ca o fantoma o urmarea si chinuia. Fata se uita des la soare si parca se ruga la el sa nu apuna.Mai spre seara o doamna imbracata in negru cu fata acoperita tot de o gluga neagra se opri langa fata. Laria se gandea ca femeia era nefericita ca si ea dar dintr-o data privirea ii zbura la soare si vazu cum ultima raza paleste si lasa cerul decat cu o roseata care in scurt timp disparu si lasa cerul intunecat.Laria se uita din nou la doamna si observa cum isi da gluga jos si sub aceasta, fata recunoscu chipul palid si plin de sange al fantomei si ochii ei negri.De sub buzele vinetii ala fantomei s-au auzit niste cuvinte murmurate:’’Ultima ta noapte, fetit-o!’’. Laria se sperie ingrozitor si chipul ei se albi la fel ca al fantomei si incepu sa fuga dar fantoma o zgarie pa spate. Sangele curgea in siroaie dar fata continua cu greu sa mearga si deodata, langa un cimitr, se opri si cazu.Se intoarse si vazu fantoma cum venea spre ea incet,incet, pe dara de sange cu zambetul ei diabolic pe fata. Laria tresari, se ridica si incepu sa alerge din nou. Atunci se auzi cum fantoma porneste cu putere in zbor, lasand in urma ei zgomotul vantului.Se indrepta spre fata si o apuca de glezna. O tari in cimitir si o aseza pe o movila de pamant.Laria ridica privirea, desi simtea ca va regreta.Vazu fantoma cum se baga in pamant si dispare.Laria era incredibil de bucuroasa insa deodata pamantul de sub ea se cutremura si o mana osoasa o apuca de brat si o alta mana o apuca de celalalt brat.Mainile stransera din ce in ce mai tare pana cand din bratele Lariei iesi cu putere sange si fata urla de durere si tipatul ei se auzi adanc in noapte. Fata nu stia ce o trage dar auzi un ras malefic si stiu ca fantoma o tragea si aceasta radea malefic pana cand a bagat-o pe Laria in pamant iar apoi se ridica si vazu cum spiritul fetei paraseste trupul.Un zambet de satisfactie se ivi pe chipul palid al fantomei si disparu in aer, in cautare de noi victime. SPER CA VA PLACUT

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

A doua Poveste(2)
CEA MAI GROAZNICA NOAPTE DIN VIATA MEA
Sall eu sunt un baiat din jud alba si vreau sa va spun o poveste de groaza reala in totalitate.
Intr-o zi parintii mei au plecat la o nunta in familia si trebuiau sa se intoarca a doua zi, iar eu trebuia sa raman acasa sa ingrijesc casa.La inceput mam bucurat pentru ca orice copil cand e sigur acasa poate sa-si faca de cap asa ca mi-am invitat niste prieteni si nu stiu din ce motiv am ajuns sa vorbim despre fantome si alte chesti in care nu credeam.Si eu le-am povestit ca chiar in casa in care stau eu si cu parintii mei se spanjurase bunicul meu ceea ce e adevarat mi-a zis tata. Dupa ce au plecat imi era putin frica dar m-am pus in pat pentru ca era deja tarziu si am adormit.M-am trezit noaptea pe la 03:15 si am vazut ca becul din ceailalta camera era aprins putin speriat am intrat in camera sa vad ce se intampla dar nu era nimeni acolo nu am mai verificat usile deoarece stiam ca nu avea cine sa intre. Apoi m-am pus in pat si am adurmit m-am trezit foarte foarte speriat pe la vreo04:00 nu stiu din ce pricina dar imi era foarte frica de ceva.M-am ridicat in picioare si am simtit ca cineva raspira la ceafa mea si umbla pe langa mine (si acum ma trec sudori cand mah gandesc)apoi am iesit afara in fuga.Am stat in curte si mah uitam la geam poate vad sau aud ceva si dintr-o data perdeaua s-a dat la oparte ca si cand cineva vrea sa se uite la mn.Atunci am incremenit si am stat toata noaptea afara in frig pentru ca era primavara si era mai rece.Nu am avut curaj sa intru in casa sa mah imbrac. Spre dimineat au aparut parintii mei si le-am spus dc stau afara, dar nu mau crezut spunandu-mi ca mi-am imaginatdar eu stiu ce sa intamp[lat si numai eu stiu prin ce spaima am trezut.De atunci caut siteuri din astea cu povesti de groaza si m-am logat pe acest site pentru ca simteam nevoia sa spun cuiva ce mi sa intamplat.Treaba voastra dac credeti dar eu stiu ca e adevarat absolut tot. Multumesc ca mi-ati citit povestea si aici este idul meu dac vreti un prieten sau vreti sa vb cu mine(si chiar va rog pentru ca si eu vreau sa va cunosc).
bogdy_spintecatorul. SPER CA VA PLACUT
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

A treia Poveste(3)
Papusca Demonyka
De mool, foarte demult, intr-o zi cu ploie pe cand soarele scapata spre apus 2 fete pe nume binca si ina lasate de parinti singure acasa sau apucat de joaca. casa era destul de mare fetele aveau unde sa se alerge, fiindca erau amandoua incapatanate fetele au intrat in camera "interzisa", aceasta camera avea un balcon foarte periculos daca picai de acolo nu mai puteai fi salvat casa fiind de pe timpul razboiului. fetele sau gandit k se pot juca in acea camera fara sa se candeasca la consecinte. in aceea camera se afla o papusa foarte frumoasa,dar demonica, binca a luat-o si nu dorea sa eu dea nici un moment surori sale ina fiind mai rautacioasa a incepoota sa o impinga pe sora ei,acestea sau apropiat de acel balcon negandind ce s-ar putea intampla binca a impins-o pe ina,aceasta sa agatat de o margine iar sora ei se uita la, dar daca se ducea sa o ajute pe sora ai ar fi pierdut papusa astfel ina ramasa fara puteri a cazut. auzindui tipatul neajutorat binca s-a speriat si a facut o criza. dupa multi ani binca si-a revenit dar memoria ei nu aceasta s-a casatorit si impreuna cu sotul s-au mutat chiar in casa parintilor(acestia murise in aceiasi seara cu ina intr-un accident de masina). Chiar din prima seara in care binca a venit in aceea casa ea a fost chinuita de spiritul surori sale, cand se ducea la toaleta prima oara cand se uita in oglinda o vedea pe ina care ii spunea "De ce soro? de ce?" binca s-a dus sa ii faca sotului ei o cafea dar mestecand in ea simtea cum cineva o strangula cu niste maini micute, iar in alta zi cum primea lovituri grele cu papusisotul binca a hotarat sa se muta asa k a doua zi vor pleca dar mai era o noapte lunga pana la rasaritul soarelui
dar......aceea noapte s-a intamplat
binca a fost ucisa de catre sora ei si aceea papusa demonica pe care ea a aleso in locul surori ei..."
SPER CA VA PLACUT
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

A patra poveste(4)
Ctine suna?
ovestea asta am auzit-o de la un prieten.Nu stiu cat este de adevarata.
Se facea ca intr-o zi Mihai, un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa, intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul. Mihai raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna,sunt Mary, sunt in fata mallului, hai sa ne jucam!'. Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera. Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna,sunt Mary, sunt in fata supermarketului, hai sa ne jucam. Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna,tot eu sunt,sunt in fata casei tale, hai sa ne jucam'. Mihai se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba, acum e randul tau!'
Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.

| Marihonaa a răspuns:

Azi am sa va zic povestea mea.

Intr-o zis frumoasa chiar frumoasa in care nu te puteai astepta la ceva rau. Malina si prietenii ei: Jhon, Laurette si Sarah.
Au mers impreuna la plimbare. Dintr-o data ia apucat cheful sa sune cu numar ascuns. Malina... a sunat la :111, apoi 222, apoi 333, 444, 555, si pana la acel numar...666.
-Na m-am saturat, sa imcercam... 666!
Si cand a apasat butonul sa sune... A zis:
-Ce vrei? zise cineva cu o voce diabolica
-Cine esti bah? zise ea facand pe proasta.
-AI FACUT O MARE GRSEALA CA AI SUNAT LA ACEST NUMAR!
Ea s-a speriat a inchis telefonul la tipat de pamant si a sarit pe el si la spart. Nu a vrut sa le zica ce s-a intamplat.

A Doua Zi

Ea se trezi speriata cu ganduri urate. Era singura acasa. A sunat pe Laurette sa vina sa doarma la ea. Era ingrozita. Se aude "Cioc Croc" Ea se repezi si sari la usa bucuroasa ca e Laurette.
-Laurette! Ma bucur ca ai venit, iti multumesc din inima!
-Nici o problema. Mereu voi fi cu tine cand ai necazuri. Si asta insemnand ca ai facut ceva rau, asa-i?
-Pai nu sti de am sunat la 666?
-Ba da. Dar nu ai zis ce s-a intamplat.
-Ok, o sa-iti zic:
Pai am incercat toata numerele de la 111 pana la 666.
Si la numarul 666 a mers. Doar ca a raspuns cineva "Ce vrei?" avea o voce dibolica si groasa. Eu am zis "Ce vrei bah?" sa ma bag si eu in seama sti, nu?
-Da stiu.
-Si... a mai zis ca "AI FACUT O MARE GRESEALA SUNAND LA ACEST NUMAR".
Deci nu stiu ce sa mai fac, toata ziua tremur. N.n. nu stiu ce sa mai fac!
- Stai linistita sunt cu tine. Nu te mai ajita, te stresezi si toata transpiri. Du-te schimbate esti lioarca.
-Ok. Dar. te rog poti sta cu mine in camera numai te intorci cu spatele. Sti si tu. imi e frica. Stiu ca zici ca sunt frucoasa.
-Bine vin sa stau cu tine.
Dupa aia se uitara la filme. Malina vroia horror. Dar Laurette a zis :
-Nu! Fara filme de groaza! Vrei sa fie mai rau?
-Nu...
-Atunci? Baga o comedie. Si scuze ca am tipat.
-Nu-i nimic, inteleg. Parca esti. mama.
-Of, scuze.
-Nu-i nimic.
Si se uita la filmul de comedie "The Little Man" (tradus Ala Micu').
Au ras in hohote.
E trecut de ora 00:00. S-au pus sa se culce in afara de Laurette. Ea isi pazea prietena cu orice pret. E ora 05:00, Laurette inca nu doarme dar nu mai poate tine ochii deschisi. Vede cum o silueta alba se aporpie de Malina si zice :
- Tu esti fata mea. Am venit sa te iau, vei arde in flacarile iadului.
Laurette de obosita vedea dublu si adormise.

Ziua A Treia

Spre dimineata Laurette se trezi si o vazuse pe Malina in pat. Speriata daca nu e moarta i-a zis numele. Malina s-a speriat si a zis :
- Cine e?!
-Stai linistita sunt eu.
- Slava Cerului! Mai speriat fah nebuno.
tongue, scoase Laurette limba.
Malina uitase de tot ce s-a intamplat in ultimele doua zile. S-a dus la baie s-a spalat pe fata. Pe oglinda scria "يموت... الموت في الألم" Doar ca nu intelese ce scrie ca era in araba. Si incet-incet, se schimbau literele din sange si preschimbat in "Mori... mori in chinuri". Speriata a inceput sa tipe. Laurette se speriara si merse in baie. O vedea pe Malina tremurand.
-Ce ai patit? Ce s-a intamplat?
- Vezi? Scrie pe oglina Mori. mori in chinuri.
Si incepu sa planga. Laurette se duse la ea si o stranse in brate spunandu-i ca nu o sa pateasca nimic.

Ziua A Patra

Malina statea pe google cautang tot felul de leacuri ca sa se vindece dar nu gasea decat " Sa d-ai timpul inapoi". Cum sa d-ai timpul inapoi? Asta oricine ar face-o.
Ea s-a dus in beci gasind un ziar din anii 80. Se mirase cum aparu acolo. Ea vazut ca exista o vrajitoare in Anglia. Ea era bucuroasa pentru ca era in acel oras si ea. A vazut numar de telefon si adresa. A preferat sa sune. Convorbirea:
-Alo.
-Alo. Cine e la telefon? se auzi un glas tremurat
- Buna. Eu ma numesc Malina. Am o problema cu spiritele si astea. Ma-ti putea ajuta?
- Sa vad ce pot? Dar cum ai dat de mine?
- Pai am gasit un ziar din anii 80, si scria ca sunteti o vrajitoare. Imi cer scuze.
-Nu-i nimica. Deci sti adresa, nu?
-Da.
-Bine, te astept azi la ora 13:30.
- Bine, va multumesc. La revedere!
- La revedere!
Bap! Bap! Bap! Bap!
Se auzea la telefon cum inchise.
Era bucuroasa, se duse la toaleta. Pe usa scria " Ai o zi pana la moartea ta!" Ea speriata fugise in camera ei si se uita la ceas. Era 13:00.
Se imbraca. Apoi auzi un zgomot in camera parintilor ei. Shocked Acolo nu a mai calcat nimeni de cand au murit. Ea. inspaimantata a adus cheile de la usa parintilor si a descuiat-o. Geamurile erau deschise si era gainat de porumbel si mirosea a mortaciune. Ea a iesit de acolo repede si a incuiat usa. Apoi se audeau batai in usa. S-a speriat de moarte.
-Cine e la usa? striga ea
-Sunt eu, Jhon.
- O Doamne ce m-am speriat.
- De ce?
Si ii povesti ce a faucut
- Aha, deci de aia ai tacut atata timp. Doar nu o sa taci ani intregi.
- Pai nu cred ca am timp.
-?
Trrr! trrr! trrr!
- Suna telefonul

Raspunde :

- Alo.
- Alo, sunt Alisa, doamna pe care ai sunat-o. Vino ca e si 27 de minute.
- O Doamne am uitat imi cer mii de scuze vin acum.

Bap! Bap! Bap!

- Jhon imi cer scuze dar ma duc la o doamna vrajitoare ca sa vad daca ma poate ajuta.
- Unde ai gasit una?
- Nu conteaza! Vorbim Noi! striga din hol
- Ok, pa, ne intalnim mai tarziu sau vorbim la telefon?
- Sigur, pa.
- Mult succes.
- Merci.

Si pleca. Ajunse la acea casa.
Ding! Dong! Ding! Dong!
Suna soneria.

- Intra te rog!
- Hmm... De cat timp locuiti aici? Fara suparare.
- De 156 de ani, de ce?
- Imtrebam, e ceva normal petru v...
- Da, poti zice sau daca nu spune-mi Alisia.
- Bine, Alisia.

- Asa. Sa vedem ce putem face. Spune-mi tot.
Si incepu sa povesteasca.

- Ma tem ca nu am leacuri. Dar pot citi in carti la ce te vei patii.
- Va rog spuneti-mi vreau sa stiu to!
-Bine... sa vedem. Hmm... Vei murii in chinuri. Rasturnata pe o cruce exact cum a murit Iisus.
-...
- Deci asta pot sa vad. In rest nu mai pot fiindca sunt si foarte batrana. Am 167 de ani.
- Sa fiti sanatoasa.
- Smile.
Mii de scuze domnisoara dar nu te pot ajuta. Te-as ajuta cu orice pret dar nu pot.

Biata fata incepu sa planga si zise ca a scris pe usa cu sange " Mai ai o zi"
Batrana nu stia ce sa faca. Se gandi si se gandi... Dar nu stia ce.
Fata mers acasa plangand in hohote. Fata a mers acasa plangand in hohote.
De nervi a spart si a stricat tot ce era in casa.
Atunci se audeau batai in usa. Erau prietenii ei : Lorette, John si Sarah.
- Cine e? zise nervoasa
- Suntem noi. Laurette, Jhon si Sarah.
- Ce vreti?
- Sa vedem ce faci.
Si fata incepu sa planga. Ei intra-ra in casa. Dar ce? Unde era Malina? Oare sa se fi ascunse? Nu stiau. Iar copii o strigau ca descreeratii.
- Lasati fata in pace! Plecati pana nu... se auzise o voce groasa si demonica, dar se opri la cuvantul "nu..." oare ce s-a intamplat? Sa vedem.
Atunci vazu fata cum coborara di pod cu un cutit infipt in picior. Copii speriati au sunat la 112, pe telefonul Malinei.
- NU AVETI CE SUNA PE TELEFONUL MALINEI! se auzi aceeasi voce.
S-au speriat si au inchis. Sunase de pe telefonul lui Sarah.
- Alo.
- Alo. Salvarea veniti repede!
Strada. Blablabla. adresa etc.
Salvarea ajunse in jumate de ora (30 de min)
Malina disparuse.
Ajunse salvarea :
- Ce s-a intamplat?
- Prietena noastra...
- Ce e cu ea?
- A disparut! Ce ne facem prieteni?
- O cautam! zise cei doi copii
- Dar...
- Asteaptati-ne aici!
- Bine...
Si fugi sa o caute pe Malina. Dar nu o gasi. Biata copila era la mii de kilometri departe de casa. Cu curcea in spinare carando inca 5 kilometri. Trecu 5 ore de cautare. Copii nu o gasise. Malina ajunde in locul in care murii. Ii batu crucea acel demon. Apoi puse pe ea pe cruce si o batu in cuie.
Apoi salvarea s-a saturat sa astepte si a plecat crezand ca copii s-au pus pe glume si au sunat la 112.
Sarah conducea masina cu 69k/h.
Ei vazut o bisericuta din lemn unde se mai ruga parintele. Au mers si ei si s-au rugat.
Apoi aparu o lumina care le zise unde e prietena lor. Apoi Sarah i lua de haina pe Jhon si Laurette si o lua la drum. In 3 ore ajunse. Era prea tarziu. Malina avea cutite infipte prin tot corpul. De atunci copii nu se mai jucau sa sune la cu numar ascuns.

Nu e prea de groază dar sper că ți-a plăcut

| Stanca_Alexandra_1990 a răspuns:

Ne-am adunat acolo neamurile pentru ca trebuia sa o dezgroape pe strabunica mea care era moarta de 7 ani si trebuia sa-i faca popa slujba (sau ceva de genu). Dupa ce a dezgropat-o si a facut tot ce trebuia ne-am dus acasa si s-a tinut pomana.

In noaptea aia am dormit cu sora mea intr-un pat mare si langa pat era un scaun. Nu stiu cum am facut ca peste noapte m-am trezit si am vazut ca statea cineva pe scaunul de langa pat si se uita insistent la mine. Tin minte ca avea o esharfa in cap si un pulover in dungi albe cu negru iar in jurul ei era o lumina foarte stralucitoare.

Am incercat sa o trezesc pe sora mea, dar nu ma baga in seama. M-am uitat cam 1 minut la ea. Apoi am inchis ochii si cand i-am deschis nu mai era nimeni in camera. Nici nu am mai dormit in noaptea aia si in urmatoarele zile nu am mai intrat singur in camera aia si nici nu am mai dormit acolo de atunci. Eu cred ca era strabunica mea...

| Dragutzaxxx a răspuns (pentru Stanca_Alexandra_1990):

Alexandra de unde esti? sa stii ca sa-r putea sa fie adevarat daca vrei sa ti dau o motivatie da mi i-diul tau de mass? ok
sau nr de tel

| Stanca_Alexandra_1990 a răspuns (pentru Dragutzaxxx):

Ursuletulpufos70 uite-l

| AlexandraSiAtat a răspuns (pentru Dragutzaxxx):

Nu i s-a intamplat ei! Aceasta povestioara este si pe alte site-uri.

| mabimbo a răspuns:

Imi trimiteti si mie povesti daca va dau id. micaprintesa61

| BeckySiOvidiu a răspuns:

Era odata un tren pe o cale ferata.Treceam noi pe langa el la 12 jumate dimineata.Vazusem intr-un vagon, in special unde se putea observa o mare balega puturoasa, care unul dintre noi o calcase.Si auzim o voce spirituala care zicea '' Lasa balega mea in pace sau te omor".Noi iesisem din vagon fara sa ne dam seama ca avem balega tocita in gura noastra.Si la un momentdat am vomitat sange toti trei si am vazut ca la cateva secunde se formeaza un text in care scria "IN NOAPTEA ASTA O SA VA ARUNC MULTE BALEGI PE GEAMUL DESCHIS CAND VOI VETI DORMI, SI O SA VA INECATI CU EL".Dar chiar daca nu s-a intamplat sa fim inecati cu balegi, dimineata aveam cearsafurile pline cu diaree. Credeti ce vreti asta ni s-a intimplat.

| justaweirdgirl45 a răspuns (pentru BeckySiOvidiu):

WTF? Asta e prea ciudata! big grin

| Gheorghe_Leonte_1994 a răspuns:

Intr-o zii obisnuita de vara ma plimbam si eu prin oras cum fac in fiecare zii, deodata am vazut o casa darapanata, mi se parea foarte bizar pentru ca nu mai vazusem niciodata casa aia, m-am gandit sa merg sa vad ce e acolo.Am batut la usa dar nu era nimeni asa ca am vrut sa plec si usa s-a deschis brusc eram controlat de curiozitate asa ca am intrat. Acolo am vazut o gramada de geamuri,cioburi pe jos chestii sparte...
m-am uitat in oglinda aceea si pur si simplu reflectia mea tremura casicand i-ar fi fost frica,pe masa am vazut un bilet, in el scria cu sange: FUGI NU TE MAI INTORCE SI NU POVESTII NIMENUI DESPRE ASTA SAU TE VOI URMARII, TE VOI OMOR, LA PRIMA GRESEALA VEI SIMTII O DURERE ADANCA IN BURTA SI-TI VA CURGE SANGELE DIN NAS, LA A DOUA GRESEALA VOI VENII PERSONALA SI LA A 3-A GRESEALA ITI VOI STOARCE TOT SANGELE DIN CORP SI VEI MURII!
eu citind acel mesaj m-am speriat si am fugit repede,usa s-a inchis fix cand am apucat sa ies. Peste un an am uitat avertismentul si mi-am amintit doar povestea,ma pregateam s-o zic colegilor mei din clasa si cand o repetam in gand S-A INTAMPLAT! A inceput sa ma doara burta si a inceput sa-mi curga sangele din nas! Atunci mi-am amintit voiam neaparat sa zic cuiva,cand am iesit de la scoala i-am zis mamei mele pe strada, cand am ajuns acasa m-am dus in dormitor sa ma schimb si s-a luat curentul.M-am speriat un pic si m-am dus incet si silentios spre usa, am incercat s-o deschid repede si mi-am dat seama ca era blocata nu puteam iesii! M-am uitat in oglinda si iarasi mi-a tremurat reflectia, dar deodata mi-a disparut reflectia in spatele meu a aparut fantoma, cu o voce ciudata si stranie mi-a zis AI INCALCAT A 2-A GRESEALA LA A 3-A ESTI MORT DIRECT! m-am gandit:hmmmmm fantoma a zis sa nu zic nimick dar n-a zis sa nu postez pe un site asta, acuma scriu destul de speriat asta s-o pot pune p-un site, ideea e ca daca vedeti o casa darapanata si ciudata NU INTRATI IN EA!
daca se mai intampla cv in viata mea ce are legatura cu fantoma voi posta aici!

| Gheorghe_Leonte_1994 a răspuns:

Intr-o zii obisnuita de vara ma plimbam si eu prin oras cum fac in fiecare zii, deodata am vazut o casa darapanata, mi se parea foarte bizar pentru ca nu mai vazusem niciodata casa aia, m-am gandit sa merg sa vad ce e acolo.Am batut la usa dar nu era nimeni asa ca am vrut sa plec si usa s-a deschis brusc eram controlat de curiozitate asa ca am intrat. Acolo am vazut o gramada de geamuri,cioburi pe jos chestii sparte...
m-am uitat in oglinda aceea si pur si simplu reflectia mea tremura casicand i-ar fi fost frica,pe masa am vazut un bilet, in el scria cu sange: FUGI NU TE MAI INTORCE SI NU POVESTI NIMENUI DESPRE ASTA SAU TE VOI URMARII, TE VOI OMOR, LA PRIMA GRESEALA VEI SIMTII O DURERE ADANCA IN BURTA SI-TI VA CURGE SANGELE DIN NAS, LA A DOUA GRESEALA VOI VENII PERSONALA SI LA A 3-A GRESEALA ITI VOI STOARCE TOT SANGELE DIN CORP SI VEI MURII!
eu citind acel mesaj m-am speriat si am fugit repede,usa s-a inchis fix cand am apucat sa ies. Peste un an am uitat avertismentul si mi-am amintit doar povestea,ma pregateam s-o zic colegilor mei din clasa si cand o repetam in gand S-A INTAMPLAT! A inceput sa ma doara burta si a inceput sa-mi curga sangele din nas! Atunci mi-am amintit voiam neaparat sa zic cuiva,cand am iesit de la scoala i-am zis mamei mele pe strada, cand am ajuns acasa m-am dus in dormitor sa ma schimb si s-a luat curentul.M-am speriat un pic si m-am dus incet si silentios spre usa, am incercat s-o deschid repede si mi-am dat seama ca era blocata nu puteam iesii! M-am uitat in oglinda si iarasi mi-a tremurat reflectia, dar deodata mi-a disparut reflectia in spatele meu a aparut fantoma, cu o voce ciudata si stranie mi-a zis AI INCALCAT A 2-A GRESEALA LA A 3-A ESTI MORT DIRECT! m-am gandit:hmmmmm fantoma a zis sa nu zic nimick dar n-a zis sa nu postez pe un site asta, acuma scriu destul de speriat asta s-o pot pune pe un site, ideea e ca daca vedeti o casa darapanata si ciudata NU INTRATI IN EA!
Daca se mai intampla cv in viata mea ce are legatura cu fantoma voi posta aici!

| pisiccca a răspuns:

Lacul Blestemat
Se spune ca intr-un sat indeparta, nu cu multa lume, locuia o familie care avea 3 fete si 2 baieti. Pe timpul verii ei plecau sa faca baie intr-un iaz din apropierea casei lor, nimic neobisnuit. Intr-o zi de vara, calduroasa doua dintre fete pleaca sa se scalde in acel iaz. Intra prima, cu apa pana la stomac, iar cealalta pana la genuchi. Dintr-o data o forta supranaturala o trage pe fata la fundul iazului, sora ei se sperie si iese pe mal plecand dupa ajutoare. La intoarcerea ei, impreuna cu inca 3 cetateni, o vede pe sora ei la mijlocul iazului care statea cu fata spre ea, si facand cu mana, ca si cum ar vedea-o pentru ultima data, iar la scurt timp fata dispare pur si simplu.

Dupa o periodata de timp doi dintre fratii fetelor, vin sa faca si ei o baie, dar acum dispar amandoi! Familia disperata cheama un preot sa sfinteasca iazul. Un preo apare si incepe sa vorbesca, la scur timp o pata rosie se formeaza in mijlocul apei, si o voce infricosatoare ii spune sa plece. Preotul speriat pleaca.

A doua zi acesta se intoarce impreuna cu inca 5 preoti si incearca sa sfinteasca iazul. La fel k si data trecuta pata rosie se formeaza si le spune aceeasi chestie, dar acestia refuza sa plece si continue sa vorbeasca.
In acel moment un stalp inalt, parca fara sfarsit se inalta din mijlocul apei, iar acel stalp avea multi colti, iar in fiecare colt erau infite toate persoanele care sau scaldat in acel iaz, iar o voce le spune: Daca continuati sa mai sfintiti apa veti ajunge si voi k restul dupa acest stalp.

De aici in colo nimeni nu stie ce s-a intamplat, toti locuitori acelui sat au disparut, fara nici o urma. Acel sat a fost ingradit cu sarma ghimpata pentru ca nimeni sa nu mai intre acolo. Au trecut cativa ani, si doi turisti sot si sotie au indraznit sa intre in acel sat, chiar daca afara era o pancarda care spunea ca nimeni nu are voie inauntru.

Dar cei doi nu iau in seama pancarda crezand k e o gluma si intra in sat.
Nimic anormal au stat acolo ceva timp, s-au plimbat au facut poze dar cand au iesit au realizat ca amandoi nu mai puteau sa vorbeasca si sa auda, au ramas muti pentru toata viata lor.Si nici in momentul de fata nu se stie unde este acel sat!

| Vigny_Louis_1976 a răspuns:

Pagina de Facebook numita comunitatea magica romana... povesti, istorii, documentare..majoritatea horror

| Vigny_Louis_1976 a răspuns:

Pe f@cebook exista o pagina...comunitatea magica romana....mergi invers cronologic si vei gasi povesti horror care au la baza experienta unor personaje reale

| FataRebela98 a răspuns:

Hey. am eu o poveste pe nume Fantoma de la Miezul Noptii deci voi incepe big grin
Intr-un orasel mic din Londra circula zvonul ca ar fi o fantoma mult mai ciudata de restul. happy Era asemanatoare cu fantoma lui Bloody Merry dar nu era ea happy o fata pe nume Larisa a avut o sora care la 5 ani a parasit lumea.A doua zi, dupa ce sa ingropat cadavrul, Larisa, a dat o petrecere unde a fost invitate inca 2 fete pe nume Semmy si Jane. Pe la ora 00:00 se aude un scartait, de unde? nu stiu, se uita pe la fiecare usa nimic, dupa fetele se hotaresc sa se uite la un film, horror peste 15 minute incepu polaia. Jane se uita cum picaturile de apa cuprind intregul orasel.Deodata in fața lu Jane apare insusi fantoma surori Larisei, numai ca din ochii curgeau picaturii de sange iar gura ii era inundata de bale. Fetele vazand chestia asta sau speriat, nu au putut dormi toata noaptea.A doua zii Semmy o intreba pe mama Larisei de ce a aparut fantoma la geam si i-a explicat ca fantoma a venit sa isi ia Ramas Bun de la voi exact asa cum a murit(plina de sange). Se facu iar seara fantoma aparu in casa :O:O:O panicate fetele sau luat in brate si a strigat la mama Larisei, imediat fantoma disparu.

Povestea nu mi s-a intamplat in realitate am inventato eu happy sunt incepatoare te rog sa imi lasi un mesaj daca ti-a placut :*:*:*

| silvvv08 a răspuns:

Pai uite, chiar daca am 14 ani...eu sunt din neamt, in satul meu sunt multi copii, ne strangem in gasca seara si ne jucam hotii si vardistii 9vreo 20-25 copii). Cand m-am dus sa ma ascund, fratele meu s-a suit intr-un copac, si eu m-am bagat intr-un tufis..Cum stateam eu jos era o piatra langa mine, si atunci am luat-o si arucat-o in rapa dealului, ea s-a dus intr-un tufis si de acolo parca a iesit ceva care a alergat la vale in viteza foarte mare, si apoi am tipat m-a auzit si a vrut sa vina dupa mine...dar nu a putut urca in acea rapa, am tipat ft tare de frica si atunci au venit partenerii mei de joc, nu am mai mers pe acel deal timp de 2 ani dupa asta am venit iar si am gasit copacul in care s-a suit fratele meu zgariat. Orice a fost nu mai merg nici odata pe la ora 22 noaptea.Nu stiu ce a fost dar m-a marcat pe viata.

| bettybetty a răspuns (pentru silvvv08):

Poate era vreun lup, sau o vulpe, cine stie?

| Liviu_Tomsa_1990 a răspuns:

O poveste reala pe care am auzit-o de la un prieten. El are 15 ani si munceste la tara la o familie. adica are grija de animale si altele. Si intr-o noapte dupa ce termina el de muncit (nu-s tiu ce ora da era bezna afara) pleaca acasa, merge pe drum normal si pe urma trebuie s-o ia pe ulitza (rodina) unde nu e lumina decat cea reflectata de luna. Merge el ce merge pana ajunge km pe la jumatatea drumului si trebuie sa treaca calea ferata numai k el nu trece deoarece aude ceva in spatele lui, ceva foarte tare, un zgomot de animal da foarte ciudat, de nedescris (ceva in genu de o combinatie a mai multor animale). Acesta se intoarce si vede in spatele sau dupa gardul din stanga lui o "creatura", era un fel de animal, un fel de lup numai k mult mai mare cu picioarele foarte lungi si indoite invers (nu mai stiu ce culoare avea exact). Imediat ce l-a vazut s-a speriat si a inceput s-o ia la fuga, in acelasi timp uitaandu-se in spate si vede cum "creatura" incepe si ea sa alerge da din sarituri adica sarea vreo 20-39 metri de o data si cand ajunge la garda isi ia avat si sarea pna peste gardul din cealalta parte adica extrem de mult. Noroc k prietenul meu statea la prima casa de langa linia ferata si a ajuns repede si s-a inchis bine in casa. Apoi mi-a spus ca cica cainele a latrat toata noaptea de parca turbase si k auzea intr-una batai la usa si la geam si diferite zgomote ciudate. A doua zi dimineata cainele umbla prin curte lantul in care era tinut disparuse...

| madalia350 a răspuns:

Hei

| madalia350 a răspuns:

Mai demult am primit o papusa care canta. Intro zi eu si o prietena de a mea ne uitam la televizor, dintr-o data am auzit un cantec ragusit, era papusa. Neam speriat am aruncat-o in camara. Dupa vreun an am decis sa o luam din camara. Cand am apasato spunea' moarte.'Jur erau si niste verisoare cu mine acum papusa aia e in pod.

| rosmin a răspuns:

Salut... pai fi atent, eu am un fel de site/blog cu o sumedenie de articole din domeniu respectiv... te invit pe : http://rosminzuzu.do.am/;) crede-ma, ai ce citi, ai optiunea de a adauga articole, si poti castiga diferite concursuri;) Te astept!

| deni1128 a răspuns:

Eu iti spun una scurta care am auzit-o de la verisora mea (nu este adevarata) mai de mult intro casa la ora 00 fix a murit o femeie peste ani casa a fost renovata o familie cu un caine s-a mutat acolo dar intro seara cand fata familiei mezina dormea sau auzit zgomotede la usa si dela geam fata prima data nu a bagat de seama dar sunetul a insistat iar fata s-a dat jos din pat a aprins becurile si a cobort scarile si a vazut o pisica moarta stiu ca nu e asa de groaza dar asta am auzit-o si eu na sper ca ti-a placut

| deni1128 a răspuns (pentru deni1128):

Pe mine una nu ma sperie