| norik a întrebat:

BunahappyVreau si eu poze cu machiaj pentru ochi albastrii(pentru scoala). Multumesc

Voi cum va machiati la scoala? Care sunt produsele voastre de make-up preferate?

Răspuns Câştigător
| Andreea_5313 a răspuns:

1.Pt ochii albastrii sunt perfecte nuantele bej, auriu in timpul zilei iar seara gri si albastru.
2.La scoala nu ma machiez sau din cand in cand cu fond de ten si rimel.
3.Preferatele mele sunt fondul de ten Avon Calming Effects, rimelul Maybelline Colosal, iar pentru buze prefer glossurile stralucitoare.
Bafta!

1 răspuns:
| Roxy_8199 a răspuns:

POti sa te dai cu creion negru de ochii pe parte de sus si inferioasa a ochiului dar nu prea evident...si apoi dai cu pensula de la fard si intinzi putin creionul in sus si foloseste mereu rimel ajuta foarte mult.si incearca sa nu te dai si cu fard si cu ruj sau luciu de buze in aceeasi zi.doar o parte a fetei trebuie evidentiatahappy