| AlinaMarianaIipc a întrebat:

Buna vreau si eu sa stiu la profilul! FILOLOGIE ce se studiaza cu exactitate si cate ore se invata! Va rag help-me!

Răspuns Câştigător
| wildstrawberry a răspuns:

Pai sa-ti spun.eu anul' asta am trecut a 10-a filologie.In a 9-a si a 10-a faci doua ore de mate pe saptamana, faci istorie (3 ore pe saptamana da' e faina nu e cu ani si chestii d-astea) engleza la fel 3 ore pe saptamana., fizica 2 ore, chimie o ora, franceza doua...si limba romana 4 ore pe saptamana(dar numai si numai literatura)o sa fie fain, o sa-ti placa. aaa si app eu sunt din Constanta, dar nu conteaza ca se cam face la fel peste tot.
p. s. in a 11-a si in a 12-a numai faci mate deloc si nici nu dai bacul la mate.big grin

1 răspuns:
| wildstrawberry a răspuns:

Am sa-ti mai adaug ca am uitat de Lb. Latina, in clasa a 9-a o sa faci o ora pe saptamana. O sa faci si logica in a 9-a, in a 10-a antreprenoriala si psihologie si mai departe vei vedea pe parcurs.Bacul il dai la istorie, lb romana, lb engleza sigur, si la alegere dintre stiintele sociale(logica, psihologie, antreprenoriala, sociologie si mai sunt cateva dar nu le mai stiu, si geografie). Aaa si desen, muzica si sport care le faci pana a 12-a, biologie o ora pe saptamana si in a 11-a si a 12-a nu mai faci nici biologie, nici fizica, nici mate si nici chimie. ok, cam atat.mult succes!