| AlexyLuvvU a întrebat:

happy Vreau si eu statusuri mai originale, nu ca toate cele care le gasim pe google... Cele mai frumoase primesc fundita :*

Răspuns Câştigător
| TnCristinaa a răspuns:

Acestea pe care o sa le scriu sunt,, originale'',, inventate'' nu sunt copy-paste:
1. Oiii fiii eu nebuna, dar nu sunt proasta ta
2.Am vrut sa fiu cu tine, dar nu sa putut..nu a depins de mine..ci de caracterul tau incult.
3.Te iubesc,, iubeste-ma....nu te iubesc ..carate baa.
4.Eu sunt diferita....prin simplul fapt ca nu spun,, te iubesc'' oricui
5.Viata e un amalgam de vise..priveste inainte catre usi deschise
6.In viata nu castigi mereu ..cateodata pierzi ceva ce nici macar nu ai avut de fapt
7.In viata:pierzi,castigi,iubesti, traiesti, suferi, plangi, dar toate astea au un rost
8. eXISTA MULTE CAI DE URAMAT, dar tu trebuie sa mergi pe cea indicata de inima.
9.Inima nu greseste niciodata...fie ca te duce spre bine sau spre rau
10.Am invatat sa-mi sterg lacrimile cand plang...fiindca persoana pentru care o fac nu valoreaza atat de mult
11.Degeaba vorbim despre sinceritate și susținere, degeaba ne dorim o lume mai frumoasă atâta timp cât ne otrăvim sufletele cu invidie și lipsă de respect
12.Inveti din greseli si traiesti prin fapte
13.Multi viseaza la iubire si primesc dezamagire
14.Protejeaza-ti visele ...sa nu fie furate
15. Uita-i pe cei care te uita..nu merita nimic
16. Uiti ce vrei sa-ti amintesti si iti amintesti ce vrei sa uiti
18. Dumnezeu ne-a dat viata sa O TRAIM NU sa o irosim cu persoane care nu au loc pentru noi in viata lor
19.Trebuie sa stii ca daca suferi tu ...nu se va prabusi lumea..ZAMBESTE
20.Invata sa zambesti si sa nu te mai intereseze lucruri de care nu-ti pasa
21.Nu oferiiii persoanelor din jurul tau prea multa atentie Nu merita.
22.Lasa barfele si invidia altora ...nu ii lasa sa te distruga
23.Nu m-ai lasa viata sa te distruga... distruge-o tu prima
24.Prietenie-nu exista acest cuvant in ziua de azi.NU SUNT CHIAR SUPER.DAR SPER SA-TI PLACA.

1 răspuns:
| LikeGreen a răspuns:

Stiu ca sunt multe, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!
2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!
3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.
4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!
5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss
6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!
7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!
8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!
9. Vrei atentie? Fa-te semn de circulatie.
10.O data cu magia. dispare si misterul!
11.Traiesc o poveste si visul e culoare!
12.Educata de destin, simt multe si arat putin!
13.Relax domnisoara, nu esti decat o tarf* ordinara!
14.Degeaba ma privesti confuz acum! Oricum raul e deja facut!
15.Am o vorba de la tata:''Intro zi se-nvarte roata''!
16.Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara! Pentru tine e doar o poveste de seara.
17.Am intrebat multe.Insa raspunsul tau va fi cu puncte puncte!
18.Cand am avut toate raspunsurile, intrebarile s-au schimbat!
19.Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, primiv inainte si ironic le zambim!
20.Sa-ncepem cu inceputul:'De azi promit sa uit trecutul!

21.Hai Bye`Bye! Ramai cu bine.Vezi ca-ntreaba c*rvele de tine!
22.Profita de fiecare clipa.Ca in fiecare paradis exista cate o ispita.
23.Beau bere..Sa-l fac sprits pe Jack Daniel's.
24.Sentimentele sunt cea mai dura arma!
25.Pastreaza copia, dar nu uita originalul!
26.Ai curaj sau doar tupeu ca sa intrii in jocul meu!
27.Acum zi, ce faci? Vii mai aproape sau te retragi?
28. Facem tot ce simtim si nu ne oprim. Tarim viata din plin!
29.Inainte iubeam sa te ador.Acum iubesc sa te omor!
30.Il iubesc.dar prostul nu-si da` seama!
31.Te gandesti, aberezi, trezeste-te..Prea frumos visezi!
32.Nu-mi place sa-mi spui [PA]! Nu uita..asta e replica mea!
33.Inselatul nu e o greseala, ci o alegere!
-Sper ca te-am ajutat! Fundita?puppy dog eyes