| mihaela_8751 a întrebat:

vreau si eu un sfat va rog mult! imi placea de un baiat. din scoala(g...). l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine. a zis ca se mai gandeste. l-am lasat doua zile.si tot indecis era... dupa care m-am saturat si eu sa-l tot astept si m-am bagat pe unu din scoala care ma placea.(an...)...era dragut dar eu tot la g... tineam...si acum tin. dupa ce m-a vazut ca ma sarutam cu el pe hol.la scoala mi-a zis ca ii pare rau ca nu a vrut sa fie cu mine.si eu m-am despartit de andrei* pentru el.am stat 2 zile cu el si mi-a zis ca s-a saturat sa ma vada ca stau cu andrei mereu(adevarul este ca si andrei se tinea dupa mine in prostie).si ne-am despartit. i-am zis ca eu tot la el tin.si nu la andrei. vorbea destul de aiurea cu mine.imi zicea sa raman cu "ala" ca andrei ma iubeste si el nu.si ma simteam aiurea. acum sunt cu andrei. dar un prieten de al lui (a lu gaby).si de al meu.care imi zicea tot ce ii zicea gaby* despre mine.si sincer erau numai lucruri de bine.(ii zicea ca ma place iar el imi zicea mie tot.). mi-a spus ca vrea sa se impace cu mine... iar eu nu stiu ce sa mai fac.imi este frica sa nu spuna ca data trecuta .eu oricum nu mai vreau sa mai fiu cu andrei.va rog mult cine are un sfat pentru mine.ma simt naspa rau...Multumesc!

Răspuns Câştigător
| denisa0906 a răspuns:

Pai daca el pana la urma o zis ca vrea sa se impace cu tine...atunci ia`l frumos intr-o zis oprestel la scoala s ii zici asa :mai baietule daca vrei sa te impaci cu mine...dovedeste`o! dar nu il iei tare big grin apoi totul porneste de la sine... baftawinking

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, daca vroiai un raspuns serios, trebuia sa-i lasi timp macar 2-3 saptamani, nu doua zile. Acum ai stricat tot, el te crede o usuratica si are impresia ca ti-ai batut joc de el. Daca e sa fii sincera, poti si tu recunoaste ca nu prea tii la el, doar e o problema de orgoliu. Eu l-am asteptat pe barbatul pe care l-am iubit vreo doi ani si jumatate, timp in care nici maca nu m-am gandit la altul, cu atat mai putin sa ma satur sa-l astept.
Lasa-i pe amandoi in pace, mai ia o pauza si apoi va aparea in viata ta alt baiat. Doar ca fi mai rabdatoare si mai putin usuratica. E important sa fii fidela si constanta in sentimente. daca intrebi un baiat daca vrea sa fie cu tine, pregateste-te sa-l astepti macar vreo 6 luni inainte sa te combini cu altul.

| paulaiubitzik a răspuns:

Nu fi sigura pe cea ce ti-a spus prietenul lui tu asteapta pana ce iti va spune el lucrul asta si atunci o sa fi sigura pe ceea ce faci succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il opresti il saruti si ii spui ca urmatorul il va obtine atunci cand te va convinge ca te vrea cu adevarat