|

Buna!love struck

Ma aflu intr-o situatie f delikata si neplacuta pentru mine.Am stat cu un baiat acum 2 ani si m-am despartit de el intr-un mod brutal. zic eu acum.Am pus-o pe pr mea sa ii transmita ca relatia noastra s-a terminat. nu i-am dat nikio explicatie cu toate ca el a insistat sa afle dc.( Mi se parea ca se dadea la pr mea...)

Problema e ca acum m-am indragostit iar de el.Insa noi nu ne vb de 2 ani ...si nu cred ca am vreo sansa sa ma impac cu el sau macar sa fim pr...

Stiu ca am gresit si are tot dreptul sa fie suparat pe mine. Dar totusi. doresc sa ma revansez.Mentionez ca am observat niste priviri ciudate ale lui fata de mine dela un timp de vreme. cred ca si el simte ceva pentru mine

Ce pot >face? Stiu ca ma veti judeca si veti spune ceav de genu:"Poi asa meriti. dc te-ai despartit de baiat"? Dar acum vreau sa ma revansez. Credety ca numai am sanse la el? Mi-e frica sa ma bag in seama cu el. mie teama de indiferenta lui.crying

Hellp mersi antikipatlove struck

5 Raportează Evaluează
5 răspunsuri:
| a răspuns:

Pe langa faptul ca l-ai lasat vrei revansa ehe sa stii ca asa mai rau faci.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Eeeeeee, acum nu ai ce sa faci, daca vrei cu adevarat sa te impaci cu el, nu-ti ramane decat sa il iei de manuta si sa iti invingi teama, sa porti o discutie cinstita cu el si sa ii spui ceea ce simti cu adevarat.Nu ai nimic de pierdut, crede-ma.

| a răspuns:

Buna.:*.offsad incearca sa iei legatura cu el.si spune'i ca vrei doar sa vb cu el ca intre prieteni ca nu poti sa.i ti dusmanie pentru ca ai stat cu el 2ani si nu poti sa stergi amintirile asa usor.si batei apropo ca poate nici el n.a uitat...si ca ii dai dreptate daca te urastehappy

sper ca te.am ajutat:d

| a răspuns:

Poti incerca sa vorbesti cu el mai intai pe mess sau la telefon si dupa o perioada cand o sa aiba din nou incredere in tine poti sa-i spui de ce ai luat atunci decizia de a va desparti. si dupa sa-i spui ca te-ai indragostit iar de el

| a răspuns:

Ella ne aflam cateodata in niste situatii in care luam decizii pe moment fara sa ne gandim la consecinte.parerea mea este ca trebuia mai intai sa vorbesti cu fostul tau despre indoielile tale si el sa poata sa-ti aduca argumente.O alta greseala pe care ai facut-o si cred ca pe el l-a afectat mai mult a fost sa transmiti mesajul de despartire prin prietena ta ca si cum"hai sa scap si de asta n-am chef sa-i vad fata, o trimit pe ea".nu a fost tocmai placut sa afle de la altcineva ca vrei sa o termini cu el.Acum e bine sa te gandesti ce vei avea de facut. Daca chiar tii la el si obs ca si el e bine sa incerci sa aveti o discutie sa va spuneti fiecare ce are pe suflet si daca hotarati ca inca mai e o sansa sa o luati de la inceput atunci profitati.E pacat sa se termine totul asa dintr-o banuiala...te sfatuiesc sa te inarmezi cu mult curaj si sa vorbesti cu el.Si nu uita NICIODATA sa nu ma trimiti pe cineva sa-ti rezolve probleme si mai ales in cazurile astea.te pup si sa fie totul bine