| Mogiojojo a întrebat:

Zbor cu Wizzair si bagajul de cabina (ala pe care il iau cu mine in avion) trebuie sa aiba maximum 55 de cm. E vreo problema daca e cu 2 cm mai mare? Adica o sa mi-l bage la cala?

4 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

In aeroport acolo exista un "dispozitiv" unde iti poti masura singur bagajul. Daca intra in ala, e ok, dar nu, probabil ti-l pune la cala. Ei nu prea se uita de obicei, dar daca e foarte voluminos, atrage atentia.

| Mogiojojo explică (pentru Csander):

Deci 57 de cm e ok?

| Csander a răspuns (pentru Mogiojojo):

E peste limita, dar depinde de ce persoane dai pe acolo. Daca nu te pun sa il masori, ai scapat, desi nu cred ca pentru 2 cm o sa faca ceva...

| suntserios a răspuns (pentru Mogiojojo):

Depinde peste cine dai. Posibil sa te pună sa plătești pentru el dacă dai peste unul ciufut