| anonim_4396 a întrebat:

Ziceti-mi si mie ce lucruri amuzante aduceti la scoala ca sa va distrati sau ce lucruri amuzante faceti in pauze

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cea mai tampita chestie pe care am facut-o e sa aducem un sarpe la scoala. Ne jucam cu el in fiecare pauza. Eu nu prea eram genul care se distreaza. Eram mai degraba preocupat de lectii. Dar ne distram jucand diverse jocuri ca fazan, spanzuratoarea, tomanap. Ca sa fie mai interesant jucam pe pedepse. Mai radeam unul de altul, ne tachinam, jucam cate o festa la profesori ( inocenta )

| nobody_9468 a răspuns:

Phai de ex.:eu cu' prietena mea ne asezam undeva la intrarea in scoala si criticam imbracamintea altora, frezurile(chiar daca nu'i frumos), mai stam cu' altii mai facem misto'uri, dansam(toata clasa dansul pinguinului), cantam...omg,azi ma voi plictisi de moarte la scoala, fiindk prietena mea pleak la focsanisad
bafta

| Andutsaa a răspuns:

Pai, avem la scoala un schelet stii, pe care prezinta profa de biologie oasele, si ne tot jucam cu el in pauze, i-am dat si un nume, Ahmed.Si intr'o zi imi vine mie o idee sa'i facem ceva, la care o colega zice "hai sa il imbracam", a doua zi am adus toate fetele cate ceva (ciorapi, lenjerie intima, bineinteles noi). In fine, l-am imbracat noi pe Ahmed si vreau sa iti spun ca arata foarte bine pentru un schelet:ciorapi mov, lenjerie intima roz cu niste inimioare negre, o caciula si niste manusi de bebelui albe. Ce ne vine in cap, era ora nu venise profa hai sa ne plimbam rolling on the floor, directoarea era pe hol, noi cu Ahmed suspendat saracu', imbracat asa, la care directoarea zice "clasa a 7 a fetele mai rele ca baietii, dezbracati scheletu' si mergeti in clasa" rolling on the floor. Eu care ma asteptam sa ne fi certat, da de unde!

pupici! :*

| ForeignO a răspuns:

Ma duc afara unde vad baietii draguti si ma uit la ei. Adica. ii vanezi. Majoritatea cand ma vad ma striga prin curtea scolii si asa devin si eu mai popularalaughing

Acum ca este iarna nu mai ies, dar vara nu exista pauza in care sa nu fiu afarahappy
Tu ce faci in pauze?

| georggyy a răspuns:

Poi cate prostii facem noi la scoalaa happy
Shii cat rademmm laughing
M-as plictisi daca as incepe sa scriu tot!
Oricum un lucru e sigur!
Nu trece o zi fara distractzyeelove struck si mai ales in pauze...
Ceau:*!

| Tot.Eu a răspuns:

Imi bat joc d toti care trec pe hol. thinking

| MihAelA_1847 a răspuns:

Pai, nu aducem nimic la scoala, iar in pauze, ne jucam pur si simplu, uni spun bancuri, alti se joaca anumite jocuri si altele, dar lucruri nu aducem la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La pauze, ca la pauze, dar la lectiii ce se face. odata n-am avut ce face si toata lectia de geografie, am stat sub banca la profesor.si ma amuzam

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le dau un sut la fiecare copil si il injur sunt batausu clasei sa faceti si voi sau va bat!

| paianganverzuliu18 a răspuns:

Asta facem:
-ISTORIA ȘI SEMNIFICAȚIA-
-TERMENULUI "HANDICAPAT"-
De peste 5000 de ani, se folosește termenul "handicapat" pentru persoanele cu dizabilități, în special mentale (6B). Prima oară cu acest sens a fost utilizat de către egiptenii antici, pentru a descrie elevii care se asemănau cu Rădanu, Murgu, Toșa și Oglindoiu. A fost transmis din generație în generație până în prezent.
  Toți cei ce fac parte, în mod direct sau indirect, din această clasă, sunt automat handicapați, inclusiv profesorii (ex.: Bălu, Iordache, Nănuți). Acest fapt rezultă din comportamentul neobișnuit de la o vârstă fragedă, cum ar fi aruncatul pe geam cu umbrela.
  Termenul "handicapat" este folosit în limbajul științific al limbii române, ca o caracterizare directă pentru profesori sau elevi, și nu poate fi folosit pentru a exprima o personificare sau epitet personificator în acest context. Este realitate sau adevăr.
      Sursa: www. traian-casa-de-nebuni.ro

**********************************************
Atentat la siguranța planetei!
-ȘTIRI DE ULTIMĂ ORĂ DESPRE-
-SIGURANȚA TUTUROR!-
În acest univers, sunt regăsite multe exemple de nebunie, însă cel mai bun exemplu poate fi ușor găsit în clasa 6B de la Colegiul Național "Traian" din Drobeta Turnu Severin, județul Mehedinți (cel mai slab la matematică de pe piață), România. Nu recomandăm intrarea în această colectivitate fără a avea la îndemână o cruce, o icoană si o sticlă de apa sfințită (recomandare: un pistol sau un cuțit). Eventual, veți fi bântuiți de un 4 cu tichet negativ la franceză sau un 2 la matematică.
Cei care nu vor respecta regulile minime de securitate vor da ortu' popii.
       Sursa: www.ghid-de-supraviețuire.ro

**********************************************
        -DOSARUL SECRET DE POEZII-
             -AL LUI MIHAI EMINESCU-

1. De Crăcun fii nebun, fii în 6B;
   Dă-ți o palmă peste față și ia 4 la desen.
   La română te descrii, malefic științific,
   Ca fiind prost, handicapat și cu traume pe
psihic.
   3 la fizică ai luat,
   Media peste cap s-a dărâmat,
   De Stejarul Unirii te-ai spânzurat,
   Și te-ai respawnat;
   3 la mate te descrie,
   Un copil prost să fie.

2. De Crăcun fii nebun, fii handicapat,
    Dă examenul și înscrie-te la Traian.
    Totul e pe riscul tău, nu al altuia,
    Aici prioritară este nebunia.
**********************************************
♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡