| D3lia a întrebat:

Zilele trecute am instalat windows, apoi toate driverele dupa care, la un momentdat constat ca nu pot asculta muzica, in winamp arata ca melodia ruleaza, nu`mi da nicio eroare, dar nu se aude. AM verificat si bozele si setarile din pc si totu e in regula! Dupa ce m`am uitat in Device Manager, in dreptul " Audio Device on High Definitioon Audio Bus " e un semnul exclamarii intr-un cerculetz galben. Degeaba ii dau reinstall sau update ca nu face nimic. Am mai incercat sa instalez driveru si imi apare : " Install Realtek HD Audio Driver Failure! " iar in dreptul " Microsoft UAA Bus Driver High Definition Audio " imi scrie cu rosu : " The Microsoft UAA Bus Driver provides support for High Definition Audio ( Azalia ). This drivewr is designed to work with the following versions of windows : 1. Microsoft Windows Serves 2003; 2. Microsoft Windows XP SP1; Microsoft WIndows 2000 SP4. Wind instalat acum e SP2, 2002 si tot asta l`am avut si pana acum, cand o mers. Eu nu stiu ce sa ii mai fac, am apelat si la doi prieteni care se pricepeau cat de cat si n`au rezolvat nimic, unul dintre ei mi-a recomandat sa inst din nou windows, ceea ce am si facut si fara rezultat, problema e aceeasi. Veniti voi cu idei, ce sa fac sa se remedieze problema, iar daca este cineva dispus sa`mi acorde o mana de ajutor, sa ma contacteze prv sa`mi alse ID`ul lui. Deci va rog eu mult sa ma ajutati! worried

2 răspunsuri:
| Ambassaderåd a răspuns:

Nue de la windows... este de la driverul audio Realtek;); ce trebuie sa il cauti pe net si sa il instalezi/ dezinstalezi de e bun sau nu bun;). btw... dureaza ceva timp dar l-ai facut brici :). uite inca o kestie, ce versiune e windowsul + driverul audio + versiunea;) ex: aici, dar fii atent scrie: tipul de windows, versiunea, si de unde downloadezi. http://www.realtek.com.tw/......sView.aspx acum trebuie sa vezi ce versiunde de windows ai, si spor la treabaa!

| Paul_2372 a răspuns:

Desfaci pc-ul te uiti ce placa de sunet ai... si cauti driverele pe net happy poate vrei sa mai vb nu am ce face... poate o rezolvam cumva add pop_paul_daniel

ori vezi daca mai ai ceva acte sau o carticica de la pc ar trebui sa scrie acolo numele placi de sunet happy
winking