| Erika666 a întrebat:

Buna ziua, aceasta este o postare serioasa așa ca va rog sa cititi cu atenție.De ceva timp simt o atracție legata de fete, eu fiind fata, pe care nu o pot explica in cuvinte. Este ceva ce ma atrage o senzualitate aparte, eu pana acum fiind hetero. Pb e ca nu știu cum s-a produs aceasta schimbate și nu știu câți dintre voi ma intelegeti ce vreau sa spun, mi se pare ceva imposibil și totodata posibil. Prima data am zis ca mi se pare, dar atracția devenea din ce e in ce mai mare, cel mai mult ma atrag fetele masculine. Asta se poate numi bisexualitatea? Ideea e ca nu doresc sa ma schimb și imi place ceea ce am devenit, voi ce parere aveți?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Și eu în adolescenta simțeam ca ar fi trebuit sa fiu băiat dar am fost la consiliere creștină la Ellel Ministries România și am înțeles ca era din cauza ca mama mea si- a dorit foarte mult în timpul sarcinii cu mine sa fi fost băiat și asta a indus un inconștientul meu ideea ca sunt de sex greșit. Pe urma fără sa intențiobeze m-a tratat ca pe băiețelul pe care și l-ar fi dorit:ma numea după diminutuvul tatălui meu, ma lauda pentru calități mai mult masculine, ma tundra tot timpul forte scut, etc. La consiliere m-au încurajat sa accept adevărul ca sexul cuiva e dat de organele genitale cu care s-a născut, sa o iert pe mama ca si- a dorit sa fiu băiat și m-a tratat asa, și sa- i mulțumesc Creatorului ca El se bucura ca sunt fata și să-i mulțumesc pentru feminitatea mea., sa cer sa fiu cratiță de sângele Mantuitorului Hristos la nivelul mintii și al trupului meu. Am făcut asa, am plâns mult și am experimentat o vindecare interioara profunda și definitiva. Ma gândesc cu groaza ca dacă ma încuraja cineva în acea direcție as fi putut rata familia frumoasa pe pe care am, bucuria sufleteasca și fizica, fără mustrări de conștiința a iubirii soțului meu, poate nașterea copiilor., etc.
Toți suntem ființe umane păcătoase se de la adere încoace avem înclinație în diverse grade spre toate încălcările posibile ale conștiinței inclusiv spre lăcomie pentru trupurile altora indiferențe de sex. Dar nu avem pacea constiintei decât atunci când alegem sa respingem ispitele și sa respectam planul Creatorului și sa ne implicam sexual numai după căsătoria hetero, altfel postludii le sunt tot timpul ratate din cauza mustrarilor de conștiința care ne avertizează ca nu avem binecuvântarea Creatorul peste plăcerea noastră.

| suntserios a răspuns (pentru ania):

În sfârșit se explică toată propaganda habotnică pe care o faci aici. Încerci să îți acoperi tendințele homosexuale și să îți înfrânezi trăirile încercând să îți validezi ție faptul că ai făcut alegerea corecta încercand sa impui și altora acest lucru. Haha.

| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai? dar raspunde sincer si corect, ca-i decisiv pentru raspuns.

| sierra1 a răspuns:

Ce să faci... experimentezi, e ok

| RosaliaOriginala a răspuns:

Culca-te ca ai scoala maine si lasa dramele

| elly1231 a răspuns:

Caută-mă, sunt disponibila și exact asa cum vrei tu

| Erika666 explică (pentru elly1231):

????

| elly1231 a răspuns (pentru Erika666):

Te pot ajuta sa experimentezi, dar numai dacă ești majoră, să te fac sa înțelegi anumite lucruri...

| Erika666 explică (pentru elly1231):

Nu ma lasă sa îți dau mesaj

| elly1231 a răspuns (pentru Erika666):

Nici pe mine ca nu suntem utilizatori cu nu știu ce puncte, lasă-mi o adresa de Facebook, de insta... Orice

| cristinaramona92 a răspuns:

Până la urmă ai rezolvat problema ta, ai fost cu o fată