| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 saptamani m-am despartit de un baiat! Eu il iubesc.
Si, dupa 2 zile de la despartire, s-a pus cu una si acum ea imi zice sa il las in pace.Sora lui mi-a spus ca a pus doar ca sa ma faca geloasa si dupa 1 saptamana am incercat sa-l fac gelos...
eu i-am dat mesaj....cu "suna-ma" si mi-a zis: "suna-l pe ala"...
Deci toti zic ca am reusit sa-l fac gelos.
Sora lui a zis ca spera sa ne impacam. Dupa m-a sunat...si avea o voce trista. Dupa mi-a dat mesaj cu ma faci sa sufar, si ca ma uraste. oare sa fie asa?
A pus diferite persoane sa imi zica sa nu-l mai caut..eu tot il caut.
Sora lui m-a chemat la ei duminica, sa ma duc sa vorbesc cu el? oare va dori sa vorbeasca cu mine?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Cand exista iubire, totul se topeste in fata unui asemenea sentiment! Nu te gandi la ce fel de surpriza va fi si la reactiile celorlalti; oamenii au interesanta capacitatea de a fi cu totul altfel decat noi ne-am gandit si ne pot uimi! Gandeste pozitiv; daca te iubeste, va veti impaca; daca nu te mai iubeste, atunci nu se merita sa ramai langa cineva care nu te mai vrea, cand altii s-ar bucura sa le fii, macar un minut, in apropiere. Mult noroc!

| Alexuutssa a răspuns (pentru Caro34):

Eu il iubesc mult sad a zis ca ma uraste,lumea zicea ca sunt disperata.
La mesaje nu imi mai raspunde,nici la telefon.
A zis ca incepe cica sa tina si sa o iubeasca pe fata aia,dupa nici o saptamana. Daca merg la el,si ma va respinge?
In general nu ascult manele, dar este una care as vrea sa i-o arat, era cu Am gresit amandoi.
Tu ce zici?
Va pleca cand ma va vedea, sau va ramane? daca l-as prinde de mana si m-as uita in ochii lui, l-ar afecta cu ceva? cum ar trebui sa procedezsad helpsad ca sa-l fac sa se intoarca.

| Caro34 a răspuns (pentru Alexuutssa):

Eu stiu ca nu-ti mai raspunde la mesaje, dar te asigur ca le citeste! Scrie-i ceva dragut de fiecare data! Nu te gandi niciodata ca te va respinge; asuma-ti acest risc - daca te iubeste, sigur va vrea sa mai vorbeasca cu tine! Tu esti o fata romantica, insa ai grija sa nu fii ranita! Esti sensibila si ma gandesc ca in toata perioada in care ati fost impreuna, a inteles asta! Mergi si incearca sa-i vorbesti sau scrie-i un mail la care specifica-i ca astepti sa-ti scrie cateva randuri, bune sau rele! Nu renunta sa mergi la el, daca exista aceasta posibilitate! Nu fi trista, daca totul nu va fi asa cum tu te gandesti; viata are si bune si rele. Si eu am trecut printr-o problema de genul acesta si am stat despartiti aproape 2 ani, iar acum suntem totusi impreuna! Am crezut ca l-am pierdut pentru totdeauna si, apoi, el a fost cel care m-a sunat! M-as bucura sa-mi scrii ca totul a fost super! Te imbratisez!

| Alexuutssa a răspuns (pentru Caro34):

sad Acum sora lui mi-a zis ca se gandeste.l-am sunat si i-am zis ca il iubesc.
Ea mi-a zis ca totusi va fi o surpriza frumoasa daca voi merge duminica.da mi-e frica ca pana atunci sa nu inceapa sa simta ceva pentru fata aia si el a zis ca ii e frica...ii e frica sa mai incerce.Dar i-am zis ca din partea mea cearta nu va fi, si mama lui i-a spus ca va regreta, pentru ca eu il iubesc, si nu mi-am batut joc de el si ca se uita cu ce "podoaba " sta acum.Asta presupun ca l-a pus pe ganduri, pentru ca familia lui ma sustine pe mine si nu pe EA.tu ce zici?

| Caro34 a răspuns (pentru Alexuutssa):

Eu zic sa mergi si sa nu-ti mai faci griji. Ai sustinere din partea tuturor! Treaba cu "frica" e fireasca si toti o avem intr-un fel sau altul! Ai incredere in D-zeu si in tine! Daca este sa fiti impreuna, nimeni si nimic nu va va desparti! In ceea ce priveste "podoaba", ai incredere in tine; nu te cunosc, dar cred ca esti o persoana deosebita si meriti tot ce-i mai bun! Mult noroc!

| Alexuutssa a răspuns (pentru Caro34):

Fata aia il strica sad eu incercasem sa il schimb cat de ct in bine sad
fATA ACEEA INSEALA...eu nu l-am inselat niciodata...nici macar nu ieseam..sau vorbeam cu baieti..deloc nu am vb cu baieti sadna nu stiu.

13 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

De ce ai asteptat 2 sapt. pana sa mergi sa vorbiti? Daca-l iubesti mergi si vorbeste cu el si lamuriti problema. Treaba cu iubirea e mereu complicata, cand totu-i simplu! De fapt, cand sunt implicate 2 suflete, mereu mai este ceva ce: nu s-a spus, nu s-a facut, mai trebuia dezvoltat etc. etc. Mult noroc!

| Alexuutssa a răspuns (pentru Caro34):

Pai am incercat sa dau de el.a zis o saptamana sa ma gandesc.am incercat sa vorbesc...da nu a mai vrut. merita sa incerc? da oare daca zice ca ma uraste.va mai vrea sa dea ochii cu mine?
Ar fi o surpriza placuta? sau neplacuta sa ma vada la el acasa discutand cu mama lui?

| Alexuutssa a răspuns:

Am uitat sa precizez ca m-a scos de la prieteni de pe facebook.

| Alexuutssa a răspuns:

E fericit cu fata aia...nu merita sa mai incerc nu?

| alexteodoros a răspuns:

Poate nu cu sora lui acolo. Dar singuri sigur... Asa e orice baiat. Du-te! N-ai nimic de pierdut...

| Alexuutssa a răspuns (pentru alexteodoros):

Da oare sa cred cand zice asa? sad ca ma uraste?
La mesaje nu mai raspunde, dar pune persoane sa zica sa nu-l mai caut...
Ce sa fac? sad

| SweetFlowers a răspuns:

Eu cred ca el inca tine la tine... spune-i asta si poate va impacati.Succes!

| Alexuutssa a răspuns (pentru SweetFlowers):

sad el zice ca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine sad la mesaje nu raspunde.
Sa il cred cand zice ca ma uraste?