| Liceuu17 a întrebat:

Buna ziua! Am 16 ani si sunt la liceu pe profilul Stiinte Sociale intensiv engleza, mai exact sunt clasa a-X-a. La finalul clasei a-X-a vreau sa ma transfer la o clasa de mate-info si din ce stiu eu se da diferenta la materiile pe care nu le-am facut si trebuie sa am media mai mare decat a ultimului admis.
Nu imi fac griji pentru medie, pentru ca am medii mari, dar sunt destul de ingrijorat pentru diferente. Stiu ca trebuie sa dau la informatica, dar habar nu am care este materia pe care trebuie sa o invat pentru diferenta. Asta e problema mea, nu stiu din ce materie va fi diferenta ca sa ma pot pune pe invatat. Ma poate ajuta cineva cu materia de diferenta de la finalul clasei a-X-a la informatica va rog frumos?
Mi-ar fi de folos un fel de programa in care sa vad din ce se dau diferentele, si un manual/carte/site de pe care pot invata. Multumesc frumos!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Cere de la vreun viitor coleg manualele de-a 9 a și-a 10 a. Aia e materia ce-ți trebuie