| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent!
Am comandat cateva lucruri de pe Aliexpress si am primit in posta aviz ca trebuie sa ridic de la oficiu postal un colet.
M-am dus a doua zi la oficiul postal cu buletinul, avizul primit si niste capturi de ecran printate din aplicatia Aliexpress de la sectiunea "My orders" (comenziile mele), pentru ca pe aviz scrie ca trebuie sa ma prezint la posta si cu o foaie pe care sa fie printata comanda, care sa contina numele produsului, numele destinatarului si pretul. Nestiind care dintre produsele comandate a ajuns, am printate capturi de ecran de la toate produsele.
Cand am ajuns la oficiul postal cei de acolo mi-au spus ca foile cu comenzile nu sunt bune, si ca imi trebuie altfel de foi cu comanda (de preferat din care sa reiasa si ca am platit acele produse). Ce sa fac ca sa imi ridic coletul?
Dau funda, multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu-ti trebuiesc "capturi" de imagini, iti trebuiesc doveziel de cumparare de pe Aliexpres, la fiecare produs in parte.
Printeaza invoice-ul sau recipisa de plata, unde este specificat si produsul cu pretul lui.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Tocmai am cerut de la selleri invoice-urile si voi incerca sa merg cu ele si cu un extras de cont. happy

| Kannibal666 a răspuns:

Din moment ce ti-au zis sa aduci dovada cum ca ai platit produsele, banuiesc ca implica vama. Eu am fost doar cu avizul, buletinul si telefonul pe care am aplicatia, am avut nevoie doar de aviz si buletin. Incearca sa te mai duci o data, daca tot nu vor, du-te la Diriginte.

P.S. La vama trebuie sa mai platesti o taxa.