| robby212 a întrebat:

Buna ziua!

Am o intrebare.Magazinul online eMag functioneaza si Duminica?
Adica, daca pun o comanda Duminica, poate ajunge Luni?

Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Comanda o faci duminica, iar luni dimineata la ora 10:00 am vor prelua datele si va fi livrata la domiciliu. Chiar daca astazi faci comanda tot luni incepe demersul ei. Sfarsiturile de saptamana nu se lucreaza online. Poate ai noroc daca il ceri azi sa il trimita mai pe seara la tine acasa.

| robby212 explică (pentru mgtow):

Sunt intr-o localitate in care cred ca ajunge a 2-a zi.
Deci daca voi comanda Duminica, am vreo sansa sa primesc ceva luni? laughing

| mgtow a răspuns (pentru robby212):

Depinde ce modalitate de livrare alegi, daca e rapida vine in cateva ore, daca e normala de obicei ajunge pe seara sau dupa masa. Romania e o tara mica, comenzile se fac intr-o zi (cateva ore de cand ai facut comanda) maxim 2 (comanzi azi si maine vine). Acum in functie de cum primesc datele si daca pleaca dimineata devreme poate ajunge mai repede sau mai tarziu.

| robby212 explică (pentru mgtow):

Aleg varianta aia normala, Gratuita.
Am mai comandat ceva de la ei si a venit a 2-a zi.Dar comanda a fost facut sa ajunga la sat, nu la oras.
Porbabil ca in oras ajunge mai repede.
Nu sti, au depozit la Deva?

| mgtow a răspuns (pentru robby212):

Nu stiu asta, curieratul merge dupa comanda si vine la tine, sau o lasa in autoutilitara si vine ziua urmatoare. Sediul central are un mic depozit poate sa fie alta optiune.

| robby212 explică (pentru mgtow):

Ok, am inteles.Multumesc frumos.
Toate cele bune!

| Danzell a răspuns (pentru robby212):

Nu au depozit la deva cel mai apropiat e la cluj. daca e prin curier nu cred ca o sa iti ajunga intr-o zi.
2-3 cam asa. depinde de cate comenzi au

8 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Comanda este procesata automat. cei de la e mag o sa iti trimita un mail sau un SMS cu data si ora cand poti ridica produsul. nu poti sa te duci sa il ridici cand vrei tu. Daca e pe stoc, fie in ziua urmatoare fie in a 2-a zi.

| robby212 explică (pentru Danzell):

Tocmai ca nu vreau sa ma duc sa il ridic.Doresc o comanda prin curier.
Si voiam sa stiu daca merg comenzile si Duminica.Multumesc frumos. big grin