| Cookiee9712 a întrebat:

Am o problema care ma macina de ceva vreme, am 17 ani si un iubit de 26, parintii sunt de acord cu el, totul merge perfect pana intr-un punct. el doreste sa ne casatorim cand eu termin liceul si sa ne mutam la el, el locuind in Gorj iar eu in Bucuresti. Parintii mei nu sunt de acord cu asta, permitandu-mi totusi sa vorbesc si sa ma vad cu el, ei sunt de parere ca ar trebui sa raman aici, unde am mai multe posibilitati. Mutandu-ma acolo, nu sunt sigura ca imi voi gasi un loc de munca, situatia fiind oricum dificila, iubitul meu nefiind de acord cu acest lucru, el si-ar dori sa fiu o fata de casa la modul sa stau acasa cu copii, gradina etc. Il iubesc suficient de mult, sunt cu el de 2 ani, mi-as dori un viitor langa el deoarece este un om cu suflet bun si iubitor, am stabilitate langa el, dar aici este vorba de viitorul meu. nu mai stiu ce sa fac, nu stiu ce sa aleg, nu stiu ce este bine! Am nevoie de un sfat, va rog din suflet. Multumesc

6 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Vrei sa stai acasa numai cu copiii, sa te intretina el si cand va certati mereu o sa iti aduca aminte ca stai pe spatele lui si o sa te simti prost. Eu zic sa asculti de parinti.

| neutrino a răspuns:

Momentan viitorul tau este scoala. Lasa-l pe el sa plece in marea capitala, sa-si ia un serviciu bun, sa-si cumpere o casa si atunci cand va fi un om implinit, sa vina la parintii tai si sa te ceara de nevasta.

| Axys a răspuns:

Daca este un om bun ar trebui sa faca un efort s ate intelega ca nu-i cher asa dupa cum vrea el si tu trebuie sa muncesti poate ca isi face griji dar nu-i bine sa faci asta trebuie sa ai si tu ceva de munca ca e nasol numai un salariu un casa trebuie sa ia si banul tau.

sfatul meu este sa mai asculti si de parintii tai din cand in cand ca eu cred ca nu iti vrea raul cu siguranta.

| Vanqu1sh a răspuns:

Viitorul tau inainte de toate, nu se stie niciodata. Aveti timp si pentru iubire si copii + ca tu inca esti un copil.

| madamme a răspuns:

Alege ce e bun pentru tine. Daca te iubeste intr-adevar asa cum spui va intelege ca in capitala aveti sansa la un trai mult mai bun

| Cookiee9712 explică (pentru madamme):

Ideea este ca si el e fixat pe ale lui, nu vrea sub nici o forma sa stam aici, considera ca s-ar descurca mai bine financiar acolo.