| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa va intreb cat as putea creste pana la 18 ani? Momentan am 14 ani si 1.75m (tata are 1.82, iar mama 1.62) eu imi doresc sa am o inaltime de 1.85-1.90 deoarece vreau sa fiu destul de inalt (am colegi in clasa foarte inalti de 1.80-1.90). Mentionez ca nu fac sport si nu stiu daca ma ajuta basketball-ul.Ce propuneri imi puteti da?happy

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

Nu stiu cu ce te ajuta peste 1.80. Am prieteni inalti care au numai probleme din cauza inaltimii. Nu gasesc masini ok pentru ei, nu au loc nicaieri, ba au mai si divortat cate unul din cauza diferentei mari de... de toate de fapt. Vei fi mai intalt decat ai tai, pentru ca esti pe crestere, dar eu iti recomand doar sa te dezvolti cat mai constant si normal, iar aceasta dezvoltare se face prin sporturi de genul inot, volei... eu zic sa nu-ti faci planuri si sa nu te stresezi. Sigur vei avea peste 1.80 si doar atat conteaza. Uita-te la fete sa vezi ca majoritatea sunt la 1, 60-168.

Răspuns utilizator avertizat
| Eugen80 a răspuns (pentru AngelErmin):

Faza cu intimidatul este cea mai aiurea. Daca te bate vantul degeaba esti de 2 metri. Degeaba basketbalistii au femei cu carul, ca neveste cam rar si femei au pentru ca sunt celebri si au bani, nu ca avantaj pentru ca sunt inalti.
Femeile inalte isi doresc barbati inalti, nu scunzi, deci si el daca ve avea 190, nu o sa fie cu o femeie de 1, 55. Gandeste-te pe termen lung, la familie, nu la o partida si atat.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"imi doresc sa am o inaltime de 1.85-1.90"

și noi ne dorim să ajungi la cât vrei dar de unde păcatele noaste să știm CÂT? Propuneri? Fă sport, orice

| Andreeush a răspuns:

De ce ți-ai dori să ai aproape 2 metri?

Răspuns utilizator avertizat
| Ioana1312321 a răspuns:

Basketball-ul te ajuta mult in dezvoltarea oaselor si a musculaturii.Depinde și cât mult sport faci.Nimeni nu si-ar dori să aibă aproape 2 metri.Este un dezavantaj:iti vei gasi super greu un suflet pereche, nu vei purta tocuri si unele rochii care iti plac vor arata ca state pe gard.Dar este treaba ta. Sper că te-am ajutatlaughing)

| skianf8saob a răspuns (pentru Ioana1312321):

Mersi dar sunt baiat laughing

| RandomPie113 a răspuns:

Dupa calculele mele poti creste pana la 1.91