| CMaria21 a întrebat:

Buna ziua ati auzit de Programul
de Dezvoltare
al Turismului Individual European
Ca am primit mail ca am primit 3 zile de cazare gratuie la nu stiu ce pensiuni pentru doua persoane e teapa?

14 răspunsuri:
| CMaria21 explică:

Sa stiti ca am sunat la hotelurile trecute acolo si a zis ca este acest program numai ca trebuie sa platesti mesele cazarea e gratuita am sunat la Harghita bai la pensiunea care era trecuta acolo si la inca doua si mi-au confirmat ca fac parte in acest program dar mie mi se pare mult 70-80 de lei masa pe zi pentru o persoana!

| Blidaru_Simona_1979 a răspuns (pentru CMaria21):

Am primit si eu acest mail ca si spam. Curiozitatea a omorat pisica''. Am dat search pe goagle si v-am gasit discutiile. Dar am continuat. Am intrat pe site-ul mentionat, cu codul mentionat in mail, si am intrat pe o pagina de net destul de complexa. Sunt incluse 14 tari, inclusiv Romania. Am dat search la plesneala pe o tara, regiune, oras si mi-a gasit o pensiune. http://pdtie.eu/hotel_list,1655,48,HR.html. O sa ma interesez...ca si cazarea e ok daca e gratis, daca locatia e deosebita. Nimic nu e gratis dar spre marea mea surprindere programe de genul am auzit si la radio, europa travel parca are un program prin care ii testezi un hotel/locatie gratis..sau ceva de genul.

| Sava_Adriana_1990 a răspuns (pentru CMaria21):

Ai sunat la numarul de pe site-ul PDTIE.eu sau la numerele de mobil de pe turistinfo? Am observat ca doar fixul este acelasi pe ambele site-uri...

| spiderpc a răspuns:

E-mailul te trimite pe pdtie.eu, 99,99% e țeapă, nu există asemenea program. Și după cum știți... nimic nu e gratis happy

L-ați primit de la colegiimei.ro?

| spiderpc a răspuns:

"Pentru emiterea şi trimiterea certificatului prin poştă, va fi încasată suma de 57, 90 lei noi" laughing

| Dan_Ababei_1967 a răspuns:

Participa o gramada de hoteluri, aproape 6.

| Paul_Costin_1978 a răspuns:

Si eu am primit, este ţeapă?

| Silvia_Dascăl_1964 a răspuns (pentru Paul_Costin_1978):

Si eu am primit si cred ca e teapa din moment ce nu se deschide nimic in acel e-mail.

| Bortofleac_Ionela_1984 a răspuns:

Si eu am primit asemenea email azi, stati atenti sa nu se confunde, este un alt program Eurorest, asta este sigur teapa, ne cred asa naivi

la tv nu se vb, in presa nimic, fac totul in secret, " ne fac noua favoruri " hahaha

| Laura_Tudose_1969 a răspuns:

Eu am primit pe mail ca am 7 nopti cazare gratuita pentru 2 persoane, am ales o pensiune Colonial la Ef. Nord si masa este de 55 lei/zi /persoana. Nu ar fi asa mult... VREAU DIN TOT SUFLETUL SA CRED CA NU E TEAPA! Unde gasesc un nr. de telefon sa sun la PDTIE pentru relatii?

| Mitrea_Mihaela_1977 a răspuns:

Si eu am primit mail? teapa nu-i asa?

| carmen41 a răspuns:

Hei,am primit si eu astazi un astfel de mail, evident e teapa, nu se dau date de contact, detalii, nimic, nimic, 100000 de sejururi gratuite, sa fim seriosi oameni buni, si mai scriu si turism international, offf, offf mintea romanului.