| InstructorDeIubire a întrebat:

Care ar fi o rutină balansată si productivă pentru in elev in clasa a 9-a? Trăiesc o viața destul de haotică si nu imi gasesc timp pentru a face ceea ce mă pasionează nici pentru a invăța sau a face teme. Sau dacă știți ceva cărți care mă pot ajuta. Cărți de la autori specializați pe domeniul productivitații, nu diferiți guru sau misticisme. Țin sa menționez că am inceput deja sa citesc cartea lui Jordan B. Peterson,, 12 Rules for life an antidote to chaos". Vă aștept părerile!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Care ar fi o rutină balansată si productivă..."?!

dacă e rutină nu e balansată

"pentru a invăța sau a face teme. Sau dacă știți ceva cărți care mă pot ajuta..."

simplu: manualele de-a 9 a (mate, fizică, info, română,...)

| InstructorDeIubire explică (pentru sierra1):

Nu inteleg ce vrei sa subliniezi? Si mă refeream la carti despre productivitate.Cum,,dacă e rutină nu e balansată"? Citeste din nou intrebarea si daca nu sti sa ajuti nu răspunde.

| sierra1 a răspuns (pentru InstructorDeIubire):

șablonul și echilibrul NU merg mână in mână

- sper că te-ai lămurit că eu te-am ajutat
știți ceva cărți care mă pot ajuta..."

simplu: manualele de-a 9 a (mate, fizică, info, română,...)

din nou sper că te-ai lămurit că eu te-am ajutat!

| InstructorDeIubire explică (pentru sierra1):

Adică nu poți trăi o viață productivă si balansată? Daca asta ar fi afirmatia da ar fi incorectă.

| sierra1 a răspuns (pentru InstructorDeIubire):

"| InstructorDeIubire a întrebat: Care ar fi o rutină balansată"

uiți ce scrii?

| InstructorDeIubire explică (pentru sierra1):

Nu ințelegi intrebarea sau nu ai cunostințele necesare sa ii raspunzi.