| Себастиан a întrebat:

dupa un an in care am stat, am invatat si m-am chinuit sa imi gasesc un rost in aceasta societate, am venit aici sa va spun ca am terminat liceul, m-am inscris la facultate, si-am si intrat(yeey). Am terminat Colegiul de Arte din Constanta, si m-am inscris la Facultatea Ovidius, la sectia "Limbi moderne aplicate", specializarea "Engleza-Italiana".
Da, m-am inscris la engleza si italiana deoarece chiar din timpul liceului am inceput sa simt o pasiune extrem de mare pentru limbi straine, pentru engleza in special. Parintii mei nu au fost de acord cu aceasta facultate deoarece spuneau ca nu voi ajunge absolut nimic cu asta, ca nimeni nu cauta aceasta facultate... dar le-am demonstrat ca s-au inselat. Am luat nivelul maxim la examenul de engleza la Bacalaureat, iar la facultate am obtinut nota 8. Da, intr-adevar puteam mai mult, dar din cauza emotiilor m-am pierdut total. De fel sunt o persoana caruia ii place foarte mult sa comunice, iar daca este vorba de limbi straine... nu tac pana nu ma certi.

Ca sa nu o lungesc, as vrea sa va spun ca de cateva zile ma tot gandesc ce voi face, pentru ca simt o emotie, o frica deoarece nu voi cunoaste pe nimeni, si nu am avut prea multe persoane care sa ma informeze in legatura cu viata la facultate.

Daca este cineva care-mi poate spune cateva amanunte despre cum decurg lucrurile pe la aceasta facultate, as fi extrem de bucuros.

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
In primul rand FELICITARI! happy Este mare lucru sa reusesti sa ajungi unde doresti happy
In al doilea rand, pe TPU, in ultimul timp, majoritatea persoanelor sunt numai pusti/pustoaice de 14 ani cu probleme in dragoste.Mie mi-ar placea sa te ajut, dar sunt abia clasa a 11-a la liceu si mai si dau pe medicina veterinara, ceea ce nu are nicio legatura laughing Dar iti pot spune ca nu ai de ce sa te ingrijorezi.Nu o sa fi singura persoana care nu cunoaste pe nimeni, si cred ca si cand ai inceput liceul nu ai vorbit cu toata lumea din prima. Asa ca poti sa te calmezi, sa respiri, pentru ca vei trece si peste asta.
SucceS! happy

1 răspuns:
| GrayGaby a răspuns:

Bei/***/nu dormi noaptea This is the place i parked my car cool
eh am glumit stai mai calm ca o sa te integrezi big grin acum na depinde de ce om esti si tu big grin incerci sa comunici etc o sa te descurci