| lucadaniel47 a întrebat:

Bună Ziua. Fumatul oprește creșterea în înălțime? sau este doar o vorbă ca să sperie adulții!? Un băiat, care a fost cu mine în clasă, s-a apucat de fumat avea 1.73. și în vacanța de vară s-a făcut cât stâlpu'! Nsh, alții spun că oprește creșterea, alții spun că nu oprește creșterea. ce să mai crezi! Vreau și un răspuns aici!

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu opreste fumatul cresterea, el doar te omoara incet dar sigur.

| ReplikaDik12 a răspuns:

Buna! Cred că pot sa te ajut eu, uite eu fumez de la 8 ani, știu am făcut o prostie acum am 22 de ani,răspunsul la întrebarea ta este,da in unele cazuri oprește și creșterea în înălțime dar rare cazuri, dar fumatul îți afectează plămâni, dezvoltarea plămânilor, daca fumezi o sa observi că după un timp nu mai respiri cum ai respirat, o să transpiri doare des și nu o saai ai condiția fizică pe care o aveai, îți recomand să nu mai fumezi!