| TєηιѕιAℓвι a întrebat:

În timpul școlii nu aveam timp să vă zic problema mea, de asta vă spun acum. O să trec direct la subiect. Băieții mereu își bat joc de mine și odată când treceam pe lângă un băiat cu o prietenă, mi-a spus "Ce te uiți, fă?". Chiar nu pricep. Vreau să vă zic că si prietena mea se uita la el și ei nu i-a zis nimic. Nici măcar nu-l cunoșteam și ne uitam la el pentru că era singura persoană de pe sală, fiindcă era oră si eu cu prietena întârziasem. Și am mai pățit multe chestii de genul acesta. Ce au toți cu mine? Toți mă fac să ma simt groaznică și urâtă. N-aș mai vrea să se ia cineva de mine. Ce să fac ca să rezolv lucrurile? Mă simt groaznic că se iau băieti pe care nici măcar nu-i cunosc de mine. Ce motiv au să se poarte așa? sad

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Sunt nesimțiți draga mea, să nu le dai atenție puțin contează părerea lor.

Te asigur că nu toți sunt așa, ignoră-i și gata.

Ai grijă de tine!

11 răspunsuri:
| AlinaOneDirection a răspuns:

Nu trebuie să ii iei in seama.Tu trebuie să te simti bine in pielea ta si să te distrezi cu prietena ta. Si vezi, fi atenta la scoala (să iti faci temele).

| suffarstar a răspuns:

Pai poate te comporti si tu ciudat, mai stii, ei sunt obraznici, dar nici tu nu trebuie sa le dai motive.Aranjeaza-te,comporta-te frumos, vorbeste calm, si vei vedea cum vor umbla dupa tine.

| Crucified a răspuns:

Ignora-i.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ignori comportamentul infect al unora, pentru ca nu se merita sa le acorzi atentie unor persoane cu comportament indobitocit.Nu trebuie sa te simti in nici un fel si incearca sa numai iei in seama toate comentariile ce ti se aduc.E clar ca societatea nu este capabila decat sa eticheteze si sa marginalizeze,nimeni nu ajunge la autocritica,mai degraba prefera sa critice si sa rada de altii, considerandu-se perfecti/e, pe ei insisi.

DECI, pur si simplu IGNORA!

Pupici, just smile and be happy!

| Park1Suin a răspuns:

Unii oameni nu isi dau seama la ceia ce fac.Asta se intimpla acum, nu te teme, pe urma nu o sa-ti mai zica asa.Pur si simplu nu le trage atentia.

| Kimmy22 a răspuns:

Ohhh....mai bine ar fi sa nu le dai atentie, asa cum ti-a sugerat si. Intr-adevar sunt nesimtiti...nu au educatia potrivita! Nici nu trebuie sa iti pese de ei. Cu siguranta nu esti deloc groaznica. Fiecare om e frumos prin felul lui de a fi. :*

| anaa5 a răspuns:

Nu te mai auita la toti cei care sunt asa... ignorai. nimeni nu e perfect. daca se leaga cineva de defectele tale. fizice sau morale. fa si tu acelasi lucru nu t lasa calcata in picioare. daca e vreun baiat mai mare ca tine si se leaga de tine. nu il baga in seama. ignora-l. motivul purtarii lor asa este doar ca sunt niste fraieri. ve vedea ca sunt si altfel de baieti. care vor vorbii frumos cu tine. nu esti groaznica si urata cum crezi... nu esti asa! succes! funda?

| Daria461 a răspuns:

Treci pe langa ei fara sa-i bagi in seama şi nici ei nu o sa mai facă asta!

| orangeswallowtail a răspuns:

De ce sa te simti groaznic? nu ai de ce si pentru ce; majoritatatea sunt needucati si isi permit orice totusi nu le mai acorda atentie pentru ca nu se merita..si fiecare om are ceva deosebit, special de ce sa te simti groaznic si urata sau mai stiu eu ce? poate vor doar sa iti atrga atentia si nu stiu cum sa faca lucrul asta si apeleaza la a fi nesimtiti., mai stii? sfatul meu e sa fii tu insuti si sa nu pui la suflet toate prostiile astea, pentru ca, repet, nu se merita..sa auzim numai de binewinkinghappy

| AlleAlex a răspuns:

Buna. Poate ai facut sau o fi bagat cineva niste vader despre tine. In orice caz incearca sa nu mai pui asa mult la suflet. Lasa sa zică ce vor nu trebuie sa te intereseze pe tine ce spun ei. Bafta si sper ca te-am ajutat.

| RenataRenii a răspuns:

Răspunde-le!
ex. El; la ce te uiţi fă? Tu; te oftici dacă mă uit.
Cred că se iau de tine pentru că ştiu că nu vei comenta. Este doar punctul meu de vedere.