| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! Mă tem de examenul de a 8-a care va veni peste o luna.La simulare am luat 5.50 la mate și 8 la română... Îmi doresc să merg la științe sociale dar va trebui sa am media peste 8 și mă gândesc că nu voi reuși...acum am o nelămurire.Am în oraș un liceu economic (am văzut că la liceele economice se intra cu medie mare) iar la acesta ultimele medii de anul trecut a fost 2.50 și 3.67.Mi se pare ciudat sa fie așa mica media.Mă gândesc să mă duc la acesta dacă nu voi lua media peste 8 dar inca nu îmi vine să cred că un liceu economic poate avea mediile de intrare așa mici.Scrie clar că e liceu, nu profesională

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Scucces, mai ai 1 lună de pregătire

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Știu și eu asta, voiam răspuns despre acel liceu

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pus de fapt nici o intrebare

| Lukasssz a răspuns:

Alege stiinte sociale, de obicei liceele economice sunt slabe(la mine in oras este chiar cel mai slab liceu). Plus la matematica daca faci primul subiect perfect si fiecare punct a) de la subiectul trei o sa ai deja nota 5(cu punctul din oficiu)

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Știu,dar dacă nu o sa am media peste 8 nu o sa am alta varianta decât liceul economic...chiar vreau la științe sociale pentru a scăpa de matematică

| isemilia a răspuns:

Cel putin la mine in oras liceele economice sunt mai slabe. Dar daca iti place poti merge. Nu te teme de examen. La matematica mai poti repeta in luna aceasta, sigur recapitulezi tot (materia de a 7a si cea de a 8a sunt cele mai importante; cea de a 5a e banala, iar in a 6a sunt lucruri intuitive mai mult). Si eu sunt a 8a, daca ai nevoie de ajutor sau daca vrei sa vorbim. Bafta in vara si sper sa ajungi unde iti doresti (daca nu, te poti transfera dupa un an si gata)!

| anonim_4396 explică (pentru isemilia):

Ai Instagram?

| isemilia a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Ti-l dau in privat?

| isemilia a răspuns (pentru isemilia):

Sunt "junior", nu iti pot da mesaj in privat.

| isemilia a răspuns (pentru isemilia):

Ti-l dau aici sau mi-l dai pe al tau in privat si te caut eu? Scuze ca raspund la aceasta postare, insa altfel nu pot.

| anonim_4396 explică (pentru isemilia):

Da-l tu

| anonim_4396 explică (pentru isemilia):

E ok, scrie-l aici

| isemilia a răspuns (pentru anonim_4396):

Okok. @isemiliaaa

| anonim_4396 explică (pentru isemilia):

Ok,îți dau acum fllw

| nicoleta4765 a răspuns:

Poti sa încerci sa înveți mai mult și să își note mai bune si vei putea intra la ce liceu vrei tu