| croissant a întrebat:

nu ar trebui sa conteze numarul likeurilor la o poza nu? Nu stiu de ce ma simt asa tristă cand primesc putine. Inainte primeam multe o suta si ceva. Uneori ma gandeam ca poate m-am uratit...

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| eckblume a răspuns:

Imaginea de sine NU trebuie influentata de niste aprecieri virtuale. Pe internet cineva poate avea si mii de like-uri la o postare, dar oare cati oameni cunosc respectiva persoana?
Cine te place si tine la tine iti va demonstra printr-o imbratisare, un gand bun in momentele vietii, nu printr-un like de pe Facebook.
Sunt foarte multe postari de la paginile pe care le apreciezi, alti prieteni, pagini recomandate, iar postarile pot aparea mai tarziu ori deloc. De asemenea, prietenii tai poate nici nu stau sa se uite la toate informatiile.
In loc sa crezi ca arati mai putin atragatoare, mai bine te-ai distra cu prietenii tai reali (nu virtuali). Eu sincera sa fiu la postarile cu realizari academice/artistice nu am vazut sa fie multe aprecieri. Daca vrei sa schimbi ceva, iti recomand sa lucrezi la acceptarea de sine. Degeaba ai sute de aprecieri daca in realitate acei oameni nici nu se uita spre tine cand ai vreo cumpana.
E posibil sa te gandesti ca o fata are multe aprecieri fiindca are forme ori are o rochita putin mai decoltata. Nu ar trebui sa te compari cu nimeni. Fiecare om are o personalitate unica si modul nostru de a ne comporta, de a fi ne scoate in evidenta.
Viata ofera mult mai multe decat niste like-uri nesemnificative din punctul meu de vedere.
Fii tu insati si bucura-te de ceea ce e cu adevarat important in viata ta (exemplu: familie, scoala, job, activitatile preferate,...).

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea mai sta lumea pe Facebook, s-au cam mutat pe insta sau alte retele, si mie mi-au scazut fata de cat aveam in trecut, la poze vechi am si 350 acu abia am 100 si ceva, uneori nici 100 laughing Si sunt mult mai faine pozele de acum fata de cele de atunci, deci n-ar fi asta problema.

| Catrice a răspuns:

Ești trista pentru ca îți pierzi din popularitate. sad

| Andreeush a răspuns:

Cu ce te ajută acele like-uri?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

În primul rând, Facebook-ul merge ca naiba, e atât de multă informație acolo, încât foarte puțini prieteni îți văd postările.
În al doilea rând, cum naiba să conteze așa ceva? laughing
Găsește-ți un hobby, e grav ce ți se întâmplă.

| Ineys a răspuns:

Suferi dupa atentie. Vezi un psiholog.

Răspuns utilizator avertizat
| melismari a răspuns:

Nu contează numărul de like-uri, dacă ție îți place poza și în plus ți-au apreciat poza persoanele care te apreciază cu adevărat.
Nu trebuie să crezi că te-ai urâțit doar pentru că a scăzut numărul de like-uri?