| Paulixx a întrebat:

Parintii mei considera ca le am provocat o suparare faptul ca m au vazut de mana cu iubitul meu si ca este inadmisibil asa ceva, in plina zi.( Tin sa mentionez ca am 18 ani si iubitul meu la fel. Iesisem sa ne plimbam dimineata). Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Daca as fi in locul tau i-as lasa sa fie suparati. O sa le treaca.

Exista 2 variante.

1. Parintii tai inca nu si-au dat seama ca fata lor nu mai are 14 ani si ca nu mai esti un copil. Poate trebuie sa vorbesti cu ei despre asta dar ai grija. Nu ii cunosc asa ca doar tu stii cum ar putea sa reactioneze. *anumiti parinti sunt agresivi*

2. Ai omis ceva. Vezi tu, s-ar putea sa nu le convina un aspect legat de prietenul tau, nu neaparat faptul ca ai prieten.

De exemplu daca face parte dintr-o alta etnie, rasa, daca este considerat "golan", emo sau orice altceva. Gandeste-te bine la acest aspect... poate la asta se gandesc parintii tai.

Daca nu este cazul si daca tipul este normal atunci iti recomand sa te gandesti la varianta cu discutia.

Succes!

| WaterDrop a răspuns:

Nici o parere deosebita.Parintii vor fi parinti si vor tine la tine pana in ziua cand vor muri.Le este frica sa nu te "fure" de langa ei pentru ca ei te iubesc prea mult.Cat despre gestul propriu zis, probabil ei sunt mai de moda veche si nu era normal atunci sa se procedeze asa. Spune`le ca vremurile s`au schimbat si ca indiferent oriunde ai fi, tot ii vei iubi, asadar nu au nici un motiv sa se supere, ingrijoreze.

| DavidoffUser a răspuns:

E inadmisibil pentru tine, dar si pentru noi sa te tina din scurt...

| Mada1920 a răspuns:

Parintii tai ori sunt cu capul ori inapoiati mintal ori extra comunisti. Sa considere in continuare acest lucru daca pana la varsta lor nu au invatat ce este admisibil si ce nu. Incearca sa-i faci sa inteleaga ce este normal si ce nu la aceasta varsta altfel o sa ai viata grea cu ei.