| Desmnvj a întrebat:

Bună ziua! Sunt clasa a-9-a iar de la anul as vrea să mă angajez la un magazin mai exact Pepco. Ce părere aveți? Credeți că primește și adolescenți de 15 ani? Vreau să fac și școală și sa ma și angajez, într-un cuvânt să fiu independentă, am nevoie de vreo foaie de la secretariatul liceului pentru a dovedi ca sunt absolventă a liceului și Semnătura mamei, mai trebuie ceva? Ce foi credeți că mi-ar trebui? Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Nimeni nu primeste minori de 15 ani in lanturile de magazine ca se considera munca grea. De la 16 ani in sus poate gasesti sa fii ospatar/debarasator/etc si asta prin vacante, ca ma-ndoiesc ca angajeaza cineva minori in timpul scolii.

| Desmnvj explică (pentru LPCTSTR):

Aa, deci ospătar as putea, tocmai îmi zicea verișoara mea că sa ma duc cu ea la mare anul asta. Ok ms de răspuns. După ce termin clasa a 12 vreau să dau la școală de politie și voiam să mă angajez să văd și eu cum e... Ma gândesc că nu o să mai apuc, decat cum ai zis tu. ospatar.

1 răspuns: