| Ioan07 a întrebat:

Bună ziua, sunt in clasa a viii -a și ma gandesc in fiecare zi, oare la ce liceu sa dau, eu imi doresc de mic sa intru la liceul COLEGIUL Național Militar Câmpul Lung Moldovenesc, doar ca unii imi zic ca am media mică. Media mea in clasa a V a a fost 8, 32, în clasa a Vi a fost 8, 24, în a Vii a fost 8, 52, iar mie mi-ar trebuie macar 9 și ceva ca să intru. Stiu ca anul acesta am evaluarea națională, doamna mea dirigintă a zis ca se poate intra doar ca trebuie sa am nota mare in examen și să iau probele, adică dacă aș luat macar peste 8, 50 in examene am sanse sa intru? Dacă nu, ce licee bune sunt la care se poate intra cu 8, 50? Sunt foarte confuz cu intrarea la liceu! Vreau un răspuns clar, vă rog!

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Și se scrie Câmpulung Moldovenesc... păcat ca voi nu mai dati admitere și din geografia României.

| Ioan07 explică (pentru Catrice):

Știu cum se scrie, doar că am scris așa din greșeală

| Anonima32145 a răspuns:

Pentru liceul militar trebuie sa dai examen la ei. Ai nevoie de analize medicalela spitalul militar. Daca vrei sa ajungi acolo te hotarasti acum. In scurt timp ar trebui sa vina un reprezentant al institutiei la scoala voastra si ii poti pune si lui intrebari. Sper ca te-am ajutat.