| Andreea050505 a întrebat:

tocmai s-au afisat repartitiile si am intrat la ss. Ideea e ca vreau sa dau la medicina la Bucuresti, daca ma apuc serios de treaba din clasa a 9a la biologie si a 10a la chimie, credeti ca pot intra?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"daca ma apuc serios de treaba din clasa a 9a la biologie si a 10a la chimie, credeti ca pot intra"

cam devreme - dar dacă o să te apuci, va fi după a 10 a

| Feri5 a răspuns:

Desigur! Poți face asta! Vei STI foarte bine sa le aplici in anii următori și te vei juca cu ele, dar cu un an înaintea admiterii trebuie doar sa repeți ceea ce ai avut de învățat pentru admitere. Succes!