| pisicutafacemiau a întrebat:

Buna ziua TPU, as dori sa va adresez o scurta întrebare.
Sunt clasa a 10 la un liceu teoretic pe profil științe, as dori sa ma transfer începând din semestrul 2 la profilul de filologie in acelasi liceu. Știți cumva daca trebuie sa dau un examen de diferențiere? Si dacă da din ce materii?

1 răspuns:
| Geanina1107 a răspuns:

Da, trebuie sa dai diferente, din cate stiu eu, am avut o colega care a facut un astfel de transfer si a dat diferente la romana, engleza si limba latina. Poate la liceul tau e diferit, cel mai usor ar fi sa intrebi la secretariat.