| Shadow2203 a întrebat:

Buna Ziua TPU! Sunt elev pe clasa a 11-a. M-am mutat in Romania acum 7 ani din Austria si am Cetatenie austriaca. Eu as vrea ca dupa ce gat ciclul liceeal sa merg la o facultate la Timisoara. Stiti cumva daca trebuie platiti in plus sau cum functioneaza cu platile in legatura cu facultatea pe an, daca am cetatenie austriaca si nu romana, daca as avea dezavantaje sau nu. Multumesc pentru raspuns! FUNDA happy

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are rost sa faci studiile in tara, mai bine la tine chiar daca e mai scump vei fi valorat in masuri egale si bine platit.

| Potti91 a răspuns:

Du-te inapoi in Austria