| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU! Va rog frumos să mă înțelegeți și să mă ajutați cu niste sfaturi fiindcă sunt stresat! Eu am 17 ani și fratemiu are 26, problema este că m-am cam bătut cu el și m-am certat! Voi ați avut faze de astea în viața ziceti-mi povestea voastră! Și dati-mi niste sfaturi cu aceasta rivalitate între frați că e nașpa!

2 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Daaa.
Frati se cearta se mai si bat. pe resurse in general. cel mic are impresia ca cel mare primeste mai mult etc. cand ajung la ananghie lasa tot si se ajuta. sau cand ajung la casa lor,
sa vezi ce se bat cu caramida in piept " am fost la frate-miu, a zis frate-miu. " mai ales fata de cumnatzi.ai rabdare. timpul le rezolva si o sa-ti vie si tie"randul " cum s-ar spune.

| Mada1920 a răspuns:

Cunosc cazuri mai avansate ca acesta laughing gen la varsta de 30 si celalalt 20 si ceva. Motivele sunt variate, poate fi vorba de bani, iubite/iubiti, barfa, invidie, lipsa de respect. Lasa de la tine si ocupate de ale tale, pentru a evita potentialele conflicte.