| BeatriceArianna2a1b a întrebat:

Bună ziua, tuturor! Mă numesc Beatrice, am 17 ani și termin clasa a X - a. Până în acest moment, nu am avut niciun prieten/iubit și nici primul sărut... Mă întreb uneori de ce toată lumea spune că sunt frumoasă, iar pe mine niciun băiat nu mă place. Învăț foarte bine, anul trecut am obținut premiul I și l-am bătut până și pe șeful clasei. Sunt o fată serioasă, sufletistă, când ajung să cunosc bine persoana sunt vorbăreața, dar recunosc în unele situații sunt mai timidă și nu am uneori încredere în propria persoană. Întrebarea mea pentru cunoscători, aș dori mai ales să răspundă băieții, de ce fetele de acest tip serioase nu sunt apreciate de majoritatea dintre voi? De ce doar tupeistele, arogantele sunt mereu în câștig?

Mulțumesc tuturor pentru atenție! Aștept răspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

Interesantă întrebarea, aceeași situație se află si la mine doar ca eu sunt băiat... Cand ți-am citit întrebarea am crezut ca eu am pus-o laughing dar dupa am văzut că nu eu ci altcineva
Sfatul meu e sa astepti ca cineva care intr-adevar te place sa vina sa te abordeze, eu sincer nu te cunosc dar mi-ar plăcea cu toate că probabil sunt la o distanță mult prea mare, așadar n-am decât să astept.
Prin așteptat ma refer nu sa stai degeaba ci sa cunosti persoane noi dar sa ai răbdare să-ți vină unul pe plac
Bafta ^_^

| BeatriceArianna2a1b explică (pentru Endoryus):

Mă bucur că am găsit și eu pe cineva care îmi înțelege propria perspectivă? Chiar îmi place să cunosc oameni noi, dar sunt și foarte selectivă la prieteni, deoarece majoritatea, când mi-a fost lumea mai dragă m-au trădat... asta este, am devenit eu mai puternică

| Oricine15 a răspuns (pentru BeatriceArianna2a1b):

Unde am putea vorbi? Ai ceva Facebook, orice?

| BeatriceArianna2a1b explică (pentru Oricine15):

Am. :-) Câți ani ai?

| Oricine15 a răspuns (pentru BeatriceArianna2a1b):

Am 16 si eu si termin tot clasa a X-a laughing ca sa vezi ce coincidență(astept ceva ca sa putem vorbi)

| BeatriceArianna2a1b explică (pentru Oricine15):

Trimite-mi mesaj privat, dacă dorești că eu nu îți pot da mesaj pe TPU. Mă contactezi în privat și îți dau contul meu de Insta ^-^

| Oricine15 a răspuns (pentru BeatriceArianna2a1b):

Ți-am trimis cerere de prietenie aici pe TPU si totusi nu ma lasa să-ți scriu. probabil pentru ca nu mi-ai acceptat sau habar n-am

| BeatriceArianna2a1b explică (pentru Oricine15):

Eu ți-am acceptat, cred că mai trimit odată eu cerere

| BeatriceArianna2a1b explică (pentru Oricine15):

Acum îmi poți scrie?

| BeatriceArianna2a1b explică (pentru Oricine15):

Hey, aștept contul tău de Insta să te caut

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Emani energie repulsiva fata de ei, neincrederea care o ai in tine refuza oamenii asa merge treaba, noi simtim energia persoanelor din jurul nostru si ne dam seama daca putem sa ne apropiem de ele sau nu. Ceea ce ai in cap atragi sa fie realitate in viata ta, de ex in cazul meu gandesc naspa despre femei si nu vine nici una la mine ma evita multe - doar daca abordez eu mai prind cateodata ceva pe plac pentru actiune. Altfel ele fug de mine pentru ca sant un fel de monstru smecher (arat bine oricum).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numește a fi invizibil sau a te face remarcat. Tot ce ai făcut dta, că înveți bine, nu este impresionant. Dacă îți place de un băiat, trebuie să faci ce fac cele tupeiste. Ele fac ceva care spune băiatului, uită-te la mine, dar nu te uita ca prin sticlă, ci uită-te ca să mă vezi. Să mă vezi pe mine, căci sunt dierită de altele.

| Catrice a răspuns:

L-am cules de la matrimoniale de pe aici poate cine știe;))
https://www.tpu.ro/......extrem-de/

| Andreeush a răspuns:

Învață să ai mai multă încredere în tine și cu timpul lucrurile vor fi altfel.

| Endoryus a răspuns:

Cele serioase sunt plictisitoare. Multi/multe la varsta asta vor distractie, nu sa stea incruntati si muti.

| BeatriceArianna2a1b explică (pentru Endoryus):

Aici țin să vă contrazic :-), dacă ajungi să cunoști cu adevărat o persoană, îți dai seama de caracterul și de personalitatea ei, și nu este nimeni mut și încruntat. La fetele serioase mă refer strict la fidelitate, și care vorbesc cu un singur băiat, nu cu 10, cum este acum la modă în secolul nostru?

| Endoryus a răspuns (pentru BeatriceArianna2a1b):

Totul in ziua de azi e pe 'rapid'. Nimeni nu isi mai bate capul sa cunoasca pe cineva. Nu zic ca este bine, e doar secolul asta tampit.

| Marius22222222222 a răspuns:

Parerea mea e ca ft rar Asa fete. Deci da doamne sa ia ai altele exemplu de la tine

| ioan452 a răspuns:

Salut! Sa nu te schimbi! Așa ar trebui sa fie o femeie : serioasă, cu bun simt. Sunt și destui băieți care caută o fata serioasă de genul tău. Și eu personal sper sa găsesc o fata serioasă și educata.
Mie nu-mi plac tupeistelor, arogantele, fetele care te joaca pe degete. De genul ăla mereu încerc sa ma feresc. Nu-i nimic greșit la tine, multe fete ar trebui sa i-a exemplu de la tine. Sper ca te-am ajutat și nu uita. Nu te schimba!

| BeatriceArianna2a1b explică (pentru ioan452):

Eu chiar credeam că este ceva greșit cu mine, și că trebuie să fac o schimbare ceva. Dar chiar ai dreptate, nu trebuie să mă schimb, cineva mă va aprecia așa cum sunt.

| Nuamnumesrry a răspuns:

Incearca sa fii mai prietenoasa si sa vorbesti cu multa lume. Daca ai prieteni ai putea sa iesi cu ei si sa isi aduca si ei prieteni de-ai lor si astfel ai putea cunoaste oameni noi si poate chiar si un baiat care sa te placa. Incearca sa ai mai multa incredere in tine si sa stii ca daca tu nu o sa vorbesti cu baieti si o sa fii timida si "antisociala" ei nu o sa vina sa vorbeasca cu tine deoarece la 16 17 ani toti vor iubite care sa fie cool. Crede-ma in clasele 5 6 7 8 am avut media generala10 si nu a venit nimeni sa vrea sa fie cu mine pentru ca sunt destept. E important sa si inveti insa uneori cei din jur te pot crede tocilar si plictisitor asa ca lasa cartile si du-te si fa-ti prieteni

| BeatriceArianna2a1b explică (pentru Nuamnumesrry):

Sunt o fire prietenoasă, dar îmi selectez atent prietenii, mulți m-au trădat