| Krone a întrebat:

uite am si eu o nelamurire in cazul firmelor de curierat rapid.Fan, Cargus, etc.

Astept 2 colete din Bucuresti de la diferite persoane prin Cargus sau Fan Courier. Nu asta e problema, ci ei au spus ca nu platesc transportul ca eu trebuie sa il platesc.
Chestia este ca trebuie platit transportul dus-intors sau doar dus?!

Stiu ca am mai comandat ceva odata depe un site si mi-a venit transport dus-intors undeva la 40 de lei.
Chestia e oare trebuie sa platesc iarasi dus-intors cam tot aceiasi suma sau doar dus?
Normal cat e un transport la o firma de curierat daca trimit ceva sau primesc de la cineva?!

Astept un raspuns coerent si serios va rog am mare nevoie... !

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca doar primesti un transport, platesti doar cat a costat sa aduca coletul de la persoana respectiva catre tine.

Daca tu la randul tau ii trimiti persoanei respective un colet o sa platesti transportul de la tine catre el.

| Krone explică (pentru Intruder19):

Ahaa, multumesc mult... Dupa tine e peste 20 de lei?! Nu e vorba de bani dar am eu o curiozitate

| Intruder19 a răspuns (pentru Krone):

Depinde de pachet, greutate, marime, distanta. Cam atat te costa.