| RedBull989 a întrebat:

Urmează să fac Facultatea de Drept din Cluj, însă nu am prins cazare în căminele pe care universitatea le pune la dispoziţie. Asfel întrebarea mea ar fi care ar fi alternativele și, dacă se poate, câteva informaţii despre căminele private, preţuri, locuri, etc.
(De preferat de la cineva care s-a confruntat cu această situaţie, dar orice ajutor e primit)
Mulţumesc!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Locație: Str. Buftea nr. 7, cartierul Mărăşti (în spate la BRD)
Camere de 4 paturi
Telefon: 0264-430.906
Mai are un loc în cameră cu 3 paturi.645 lei plus cheltueilile.
=================
5. Cămin Studențesc Privat, B-dul Muncii 16

Locație: B-dul Muncii 16
Camere cu 2 paturi
Telefon: 0722-690.148
1200 plus cheltuielile. Mai are o cameră care se închiriază toată la o singură persoană iar ei nu îți caută colocatar.
Dacă nu suni și nu le închiriezi luni, ele se ocupă.
Altfel, chiriile în Cluj sunt cum sunt, adică mari. Astfel studenții se grupează câte 3-4 și închiriază un apartament cu 2000 lei plus cheltuielile. Asta după Untoldul de la vară.
Astfel studenții cu mai puțini bani se cazează prin agențiile imobiliare în Florești și fac naveta în Cluj. Datorită aglomerației, durează cam 1 oră dus, 1 oră la întors.
Informații mai găsești peGoogle Search la - Cămine private în Cluj, și pe Piața de la A la Z, ediția online la închirieri.
Este bine să îți găsești de pe acum, căci dacă lași pe septembrie e nebunie cu închirierile și mai cresc prețurile substanțial.