| Anonima181991999kkkk a întrebat:

Bunăă..Am părinți stricti și mai mult de ora 9 nu mă lăsa afara sau poate 8. Vorbesc cu un băiat și ei nu știu...Dar nu le voi spune chiar tor din prima,pentru că după o să mă înnebunească cu întrebările,eu zic că să îl cunosc mai bine după sa ii spun despre el.Bun, știți o metoda prin care sa pot ieși noaptea din casa. Apropo ei sunt la câteva camere distanta de mine.

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Draga, un parinte adevarat isi va face griji pentru copilul lui.
Nu se numeste strictete.
Vad ca ai 14 ani, mai esti si fata.
baiatul ala e mai mare ca tine? e major cumva?
Parintiii tai sunt raspunzatori pentru tine, atata timp cat stai in casa lor
Nu poti iesi noaptea din casa.Gandeste-te! DACA doamne patesti ceva? vine politia la usa voastra? sau mai rau de la spital? parintii tai te stiu in pat!
ia-ti gandul si respecta preogramul impus de parinti.

| sammie a răspuns:

E mai bine să-i asculți, ei te cresc și știu ce-i mai bine pentru tine. Există multe pericole pe străzi mai ales noaptea. N-ai văzut câți copii au dispărut? Chiar și femei în toată firea! Ascultă-ți părinții iar când o să împlinești 18 ani poți să faci ce vrei.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Dacă ai sub 18 ani, mai bine îți asculți părinții.
Într-adevăr știu că te compari poate cu alți copii de vârsta ta, ai căror părinți nu se implica și ii lasă de capul lor.
Și crede-mă toate eforturile pe care le faci ca să te vezi cu acel tip și să îl cunoști, sunt o pierdere de timp.
Pentru ca încă nu știi ce intenții are, relațiile în adolescenta de multe ori sunt toxice și nu de durata, și copii tot la vorba părinților și la picioarele lor ajung.
Mai bine îți ocupi timpul cu lucruri folositoare( ex: citești o carte, scrii, înveți, te uiți la documentare, timp cu propria persoana, etc).

| AmandinaDragan a răspuns:

Daca stai la parter, fugi pe geam.

| Continchiscontsters a răspuns:

Of Doamne ai grija de copii ăștia.

| luanaesteviatamea a răspuns:

Le zici de gagica tu si il chemi sa i cunoasca si vezi tu