| noshitomaga a întrebat:

Bunaaa,
As vrea sa incerc tigari Dunhill evoque dar nu știu de care sa imi iau.
Îmi puteți spune care sunt mai slabe?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In aceeasi masura afecteaza plamanii atat tigarile slabe cat si cele tari, provocand distrugerea alveolelor pulmonare, declansand cancere de plamani mai devreme sau mai tarziu.

Cu cat esti mai tanar, cu atat plamanii se modifica mai usor si mai repede, aparand insuficienta respiratorie, astm, diverse boli pulmonare si in final cancerul pulmonar.

NU recomand fumatul, fiindca este deja declarat: ucigasul numarul 1 in lume!