| popescucarmen43 a întrebat:

Bunaaa! Baieti am nevoie de multe sfaturi si fff serioasee din partea voastra happy.E vorba de un "individ"care imi place mult dar mi-a facut mult rau si cred ca e si prefacut..adica am vorbit cu el o perioada, dupa vorbeam din pacate cu baieti de la liceul lui putine despre el..si mna cum is baietii cam barfesc unu la celalalt..boon,au inceput certuri etc.mi-a zis la nervi ca cica sa l uit, ca cica sunt o copila care cauta ****, ma rog.n am mai vb cu el cred ca 3-4 luni de atunci..si in iunie am inceput iar dintr o intamplare cam nefericita tot pe Facebook, mi am cerut scuze ca fraiera pentru tot ce i am facut ca am pus o poza pe insta urataa in care l am etichetat..si mi-a zis ca cica nu mai conteaza,ca nu vrea sa nu l bag in seama,in fine. Dupa ceva timp n am mai vb,si mai imi destainuiam suferinta la o "prietena"daca o pot numii asa. Eii,ea eu zis ca cica inca mi place de el si ca eu saraca imi fac sperante si el eu zis :saraca,sa nu si mai faca, dar el totusi imi da like pe insta la poze ne avem la follow, si se uita de fiecare data la my day.Si el e genul ala de baiat cu nasu pe sus, are 17, si foarte inalt.1.85 cred,si el daca ma face pe mine o copila, as vrea sa i demonstrez ca nu sunt asa, implinesc 16 peste 2 luni si am 1.51 m, arat ca o copila de 13 ani la față,dar nu stiu, as vrea sa i demonstrez ca pot fi si eu asa, cu nasu pe sus si aroganta.Si sa l fac sa si spuna:wow asta i nu i orice boboaca,gen sa i dau acel sentiment de regret, daca stiti cum spunwinking.Ce as putea face? precizez ca am intrat la acelasi liceu cu el, si cand ma vede as vrea ca de fiecare data sa l mustre constiinta da la cat de orgolios e..nu stiu. Va rog un sfat bun happy funda si cel mai exemplar sfat, sau sfaturi castiga

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Oke, care e problema?

De ce ai vrea sa-i demonstrezi ceva, daca nu ai nimic cu el? Lasa-l in treaba lui, tu vezi-ti de treaba ta si aia e, asa iti e bine si tie, ii demonstrezi si lui ca nu-ti pasa de el si aia e.

| 1231242 a răspuns:

Mai pe scurt,un fel de dragoste cu nabadai, eu zic sa nu-l mai bagi in seama si sa fii mai distanta. Daca te place cu adevarat, va veni la tine, iar daca nu, te va respinge.Este simplu,nu este nevoie de exemple, din cate am citit, sa ti-o zic pe sleau vrea sa faca sex cu tine, ma rog ma pot insela, dar cam asta rezulta.In plus, pari de treaba vei gasi tu alta iubire.

| popescucarmen43 explică (pentru 1231242):

Mor...rolling on the floor))))cica sex..doamne

| 1231242 a răspuns (pentru popescucarmen43):

Stiu,adevarul doare...

| popescucarmen43 explică:

Buna fetelor! Am inceput liceul si baiatu ala despre care va povesteam ma baga in fiecare zi in seama.dar eu stiu ca si bate joc are acel ton al vocii..si ma intreaba :ce faci maria, sau ce faci carmen, buna carmen, si eu nu l bag in seama deloc! Si odata face el:ce faci carmen? si eu n am zis nimic si face el:da dc nu ma.bagi in seama carmen? inainte vorbeam pe Facebook, lasa ca te tin eu minte..si a doua zi la fel ma.bagat in seama nu i am raspuns si face el mai in soapta:iar nu ma baga in seama...si ieri eram pe hol cu o prietena si trece el si nu ma baga in seama..nu saluta, a doua pauza eram langa usa mea pe hol cu niste baieti de a 12a foarte amabili si vorbeam, si vede el ca vorbim si vine la noi dar nu ma baga in seama. vorbeste cu ei si eu am intrat in clasa, si azi eram pe hol cu o prietena si vine si imi cere un pix

| Amalia12345678 a răspuns:

Draga mea arata-i mitocanului astuia ca nu esti o "copila" si sfatul meu este sa ii dai ignore complet, iti spun din propria experienta ca pentru astfel de baieti asta doare cel mai tare, crede-ma ca nu ai viitor cu un asa baiat.

| popescucarmen43 explică (pentru Amalia12345678):

Hei amelia! Si daca acel baiat ma va intreba de curiozitate (ceva ce nu prea as crede,s ar putea sa fie si el indiferent)dc sunt asa cu el? sau daca vine zilele urnatoare de liceu,sa faca cunostinta cu boboacele, ce ma fac? sincera sa fiu doar mutra cand eu vad nu suport, e gen cu nasu pe sus, se crede buricu pamantului, in fine. EU VREAU DOAR SA L FAC SA L DOARA ASA CUM SI PE MN MA DURUT! Dar pe el nu prea cred ca va avea efect, s ar putea sa l doara fix undeva

| bestkid a răspuns:

Ooook... deci cea mai mare durere pe care i-ai putea-o provoca ar fi sa nu-ti mai pese. Cum faci asta? Trebuie choar sa nu-ti mai pese. iti indrepti atenti spre altceva; daca ai un hobby indreaptati atenti sa fi cat mai buna pa ce iti place tie. baiatu ala nu-i pentru tine si nici tu pentru baieti inca. trebuie sa devii priceputa in ceva. asa valoarea ta ca persoana creste si atunci baieti cu mai multa căpățână vor vrea sa te cunosca. e singura cale... altfel vei fi exact ce esti si ce zice baiatu asta despre tine, "o copila". asa suntem toti la inceput, dar educatia ne inalta si ne face sa avem valoare. nu like-urile de pe Facebook.

Sper ca ti-am fost de folos.