| ana4745 a întrebat:

Bunaaa, caut o răzbunare ff buna pentru o colega de clasa, dar nu una stupida, dându i cu faină in față. Ea ne a tradat de multe ori pe mine și pe prietena mea foarte buna. Ne face mult rau, pe noi oricum nu ne afectează.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Bună! "... oricum nu ne afectează..." cred că-i prost spus; te afectează mult de vreme ce vrei să te răzbuni. Are vreun rost? Ce câștigi pe termen lung? Amintiri proaste, tristețe, gânduri inutile, frică, energie cheltuită aiurea. Citește ceva drăguț, ieși cu prietena ta, mâncați o înghețată, beți un ceai delicios, plimbați-vă etc., uitați de răzbunare! Numai bine!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si daca nu va afecteaza de ce vrei sa te razbuni?
Stii vorba aia cu razbunarea.

| VoidEternal a răspuns:

Orice răzbunare e stupidă.

| Continchiscontsters a răspuns:

Răzbunarea niciodată nu va fi soluția și nici cu același rău dacă îi faci nu te vad ajuta cu nimic căci fataptele fiecărui din noi în cale ne va ieși atâta timp cât Dumnezeu exista fi singur ca și dreptate și Adevărul există nu-i face nici rău și nici ce ția făcut ia ție nu-i face Dumnezeu vede aude știe este de ajuns crede-mă ca ori cât se va ascunde și ma minți în fața lui Dumnezeu nu are ce sa mintă și sa se ascundă el știe cel mai bine cum sai pună pe oamenii pe drumul cel bun.

| Karina0 a răspuns:

Sun-o cu nr. Privat, iar prietena ta cea mai buna sa pună pe yt sunte cu farse.
Dacă vrei niște sunete mai bune, cauta asa:
Sunete pentru farse de pusbla apeluri.
Fundă?