| anonim_4396 a întrebat:

Buna, ce parere aveti despre prieteniile cu beneficii? Dar acestea cand aveti o relatie? Se pune ca inselat? Care e parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| NarcisIfrim a răspuns:

Prietenia cu beneficii, e o stare de moment, care te satisface pe moment.Pe viitor va saturati.
Iar inselatul e cel mai mizerabil.Inselatul e o alegere, nu o greseala.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi se pare o soluție mai bună decât alergatu din floare în floare. Atâta numa să nu ajungi să ții la persoana respectivă.
Și ofc că se pune ca înșelat rolling on the floor)) pe bune că întrebi asta

| Nemessys a răspuns:

Recomand.

Daca ai prieteni cu beneficii din moment ce ai deja o relatie, da, se pune ca inselat. De ce ai mai avea nevoie de asa ceva din moment ce ai deja o relatie. Si de ce ai mai sta in continuare cu o persoana care nu te satisface sexual.

Recomand persoanelor care nu prea au chef de cunoscut persoane noi in fiecare saptamana / luna si care nu au timp sa-si faca si sa intretina o relatie dar totusi vor sa-si satisfaca nevoile. Sau poate nu au gasit persoana potrivita. Motive pot fi o mie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi plac.
Daca am o relatie nu mai am nevoie si de o prietenie cu beneficii.

| CristiVoda a răspuns:

Din punctul meu de vedere, niciodată să nu ti faci prietenii cu beneficii, deoarece vor sta cu tine doar atunci când ai să i scoți la un suc, la un club, la o terasă, etc... Iar când o să ai nevoie de ei nu o să le pese nimic, nici nu o să te mai cunoască.Dar o să revină când o să începi iar să i satisfacii, despre relațiile cu beneficii... Nici cu astea nu-s de acord. Pentru ca nu exista iubire, doar haine, bijuterii, accesorii scumpe dar. La capitolul iubire. E o lipsă mare ✌ Nu poti spune că e înșelat pentru că nu a fost fizic dar sufletește nu a existat iubire.Î ambele cazuri, din punctul meu de vedere, ar trebui să te feresti, iar dacă tu esti acea persoană ce profita, schimba te rapid, nu te ajuta, Ia-o ca pe un sfat?

| Nemessys a răspuns (pentru CristiVoda):

Asta inseamna prieteni cu beneficii?