| Iwliaaa a întrebat:

Bunăăă, doar eu am un fel de tulburări de comportament? Adică, de fel, sunt foarte copilăroasă. Dacă îmi spune un băiat că am fundul / sânii mari mă supăr, uneori încep să plâng mai ales dacă primesc palme la fund, de la fete meh. ce pot zice, și eu dau dar de la băieți e nașpa, mi se pare un gest de om needucat. În gașcă, dacă nu se face cum vreau eu încep să plâng & stuff, nu știu dar îmi place să văd că se face cum vreau eu. Și nu prea pot să stau liniștită dacă nu îmbrățișez pe cineva, nu știu de ce nici eu. Nu sunt doar când sunt pe stop așa ci tot timpul.
În această seară m-am certat cu cineva din afara găștii care a ieșit doar o dată cu noi și mi-a spus că sunt o copilă, că am fițe, că îmi dau aere, că am arfe de domnișoară și tot așa. Trebuie să schimb ceva la mine?
P.S. Am aproape 13 ani, sunt cea mai mică din gașcă.

Răspuns Câştigător
| Mrfear a răspuns:

Nu este nicio problema ca esti copilaroasa iar din ce ai mentionat tu esti sensibila.La 13 ani nu ma astept sa fi matura, dar nu trebuie sa plangi cand iti spune ca ai sanii mari.Inteleg ca poate vrei sa-i ai mici dar tu esti mai dezvoltata de felul tau si trebuie sa intelegi, iar batutul fundului nu este needucat doar la baieti ci si la fete.Nu mai fa asa! Daca esti cea mai mica din grup e normal sa nu fie cum vrei tu, deoarece ei fiind mai mari incearca sa te controleze iar tu in loc sa ripostezi plangi.Nu te mai supara din nimicuri.Dar din cate zici tu nu ai tulburari, acestea apar in anumite momente, tu le ai mereu! Crede-ma ca poti trai fara o imbratisare laughing E ceva ciudat.Mda,nu avem ce sa facem, da trebuie sa te schimbi, fi mai puternica putin.Probabil iti place sa simti iubire si de aia vrei sa te imbratiseze lumea, dar opreste-te! Doar nu o sa imbratisezi un strain pe strada daca nu mai poti nu? Si daca iti place sa vezi ca totul e cum vrei tu...ei bine, cum a spus si DonnaAlba, asta-i comportament de copil care inca nu stie ce inseamna bine si rau, un copil de 2-3 ani.Nu iti spun ca esti foarte are dar, chiar e urat.

| Iwliaaa explică (pentru Mrfear):

Nu mă refer la genul ăla de îmbrățișări, mă refer la îmbrățișările ca și cum ai sta cu capul pe prietenul tău. Nu știu cum să explic... Plus că nu vreau îmbrățișări de la / cu străini.

| Mrfear a răspuns (pentru Iwliaaa):

Da stiu la ce te referi.Nu stiu, incearca sa stai o zi fara sa faci asta sa vezi cum este, desi nu e atat de grav sa stai cu capu' pe mana unei prietene si prietena mea facea asta.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este comportament de copil razgaiat si prost crescut, nicicum de copil normal si cu bun simt.
Bineinteles ca trebuie sa te schimbi, daca nu vrei sa ajungi d erasul tutuor, sau sa fii ocolita de tineri.
Parca ai avea 3 ani, nu 13!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vroiam sa scriu un raspuns lung in care sa fac pe destepul, pana am vazut ce varsta ai. Pai DOOH ca esti copilaroasa, ai 13 ani. ESTI copil.

| VeXxU a răspuns:

Incearca sa incetezi sa intri in gasti cu prieteni falsi, crede-ma, am patit.Ramane doar cu prietenii tai adevarati, cum fac si eu in momentul asta.Lumea e plina de oameni si prieteni falsi, in care nu trebuie sa ai niciodata incredere, sper ca te-a ajutat comentariul meu.