| PurpleSpirit a întrebat:

Bunaaa!
In cateva luni este majoratul meu si as vrea sa imi dati cateva idei de locatii si cum as putea sa rezolv o mica problema pe care o am in acest caz.Parintilor mei li se pare o chestie cam ciudata faptul ca eu vreau sa imi petrec majoratul intr-un loc cu prietenii mei, fara sa vina si ei si celelalte rude.Doar ca eu nu imi doresc un majorat tip "nunta", unde vine toata familia si nasii-nasilor-mamei.Imi doresc o petrecere intr-un loc mai intim cu cativa prieteni.O alta chestie pe care imi va fi greu sa le-o explic este faptul ca prietenii mei sunt mari si nu voi sta sa ii servesc cu suc si prajiturele ca in clasa a5a,si ca la petrecere voi lua si ceva bautura.Cred ca intelegeti si voi.Doar ca lor li se pare absurd si ca eu la varsta mea beau Strongbow...deci da.
Nu stiu cum sa rezolv asta.Nu gasesc nici o locatie care sa corespunda cu ceea ce imi doresc eu,si pe langa asta,as vrea si ceva nu prea costisitor,nu sa inchiriez o vila sau un club sau mai stiu eu ce.
Daca aveti voi idei si daca stiti cum sa rezolv si problema cu parintii mei,va rog, nu ezitati sa raspundeti happy

3 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

La partea cu bautura, le poti spune ca tu nu o sa bei, ci doar prietenii tai, care sunt mai mari si cu asta se ocupa laughing

| Elenina356 a răspuns:

Ai putea inchiria o pizzerie sau un bar (e mai putin costisitoare si se poate schimba decorul mai usor).
Ai putea sa faci o petrecere de zi cu rudele si parintii tai si una de noapte cu prietenii, in aceiasi locatie. In fond, inchiriezi locul pentru 24 de ore.

| andreivok a răspuns:

Salut! Eu iti recomand http://jadore-ballroom.ro si http://nonameevents.ro din Bucuresti. Au mai multe saloane in functie de nr. de invitati.