| Andreea_1452 a întrebat:

Buunna! Cum sa devin reprezentanta Avon? Ce avantaje.dezavantaje exista? Dau funda pentru cel mai bun raspuns. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bibiancabibi a răspuns:

Buna Andreea,
Sunt reprezentant avon de asemenea!
Nu cred ca exista dezavantaje, sau poate exista si nu le-am intalnit eu inca!
Este foarte ok si foarte usor!
Avantajele ar fi : castiguri atat in bani cat si in produse, preturi mai mici [ pentru tine ]
Daca vrei sa devi reprezentant trebuie sa gasesti un reprezentant care sa te faca un reprezentant laughing [ nu stiu daca ai inteles! big grin ]
Eu as fi dispusa sa te fac reprezentant si sa iti arat cu ce "se mananca" aceasta afacere.
Daca esti de acord te rog sa-mi lasi un mesaj privat cu ID tau de messenger sau o adesa de mail!winking

| Aimy a răspuns (pentru Bibiancabibi):

Buna,ma ajuti si pe mine?

8 răspunsuri:
| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna
si eu am fost reprezentant la avon
ce m-a nelmultumit la ei este fpatulc a trebuie facuta palata in 18 zile de la primirea produselor si am luat o asa zisa teapa cde la o cunsotinta, afa cut comaanda, i-amda t produsele si ea nu a mai dat banii nici in ziua de astazi.
a trecut ceva timp de atunci,plus ca esti obligata lunar sa faci comenzi.
eu te pot ajuta cu o alta firma,giada rome sau ladys, daca esti interesata, id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com si putem vorbi pe larg.

| AutumnDay a răspuns:

Buna!
Reprezentant Avon poti deveni doar daca ai peste 18 ani. Daca ai mai putin, te poti inscrie pe numele mamei, al tatalui etc. Trebuie sa vorbesti cu cineva care e deja reprezentant si te va inscrie acea persoana si iti va explica si cum trebuie sa procedezi pentru a plasa comanda.
Si eu sunt reprezentant pe numele mamei, caci am 16 ani.
Nu e nimic greu. Trebuie doar sa,, plimbi" catalogul de colo-colo, pe la colege, colegele de serviciu ale mamei, prietene, rude, vecine etc. Avantajele sunt: castigi bani, produse si poti cumpara produse la preturi mai mici dintr-un flyer special pentru reprezentanti.
Dejavantajele sunt ca poti sa fii pacalita de anumite persoane.Nu trebuie sa le dai produsele decat cu banii in mana, caci pot spune ca ti-i aduc maine, maine spun ca poimaine si tot asa. Eu am patit-o.
Vorbeste cu cineva care e reprezentant deja, de preferat o persoana mai in varsta si cu ceva experienta in asa ceva.Ea iti va da si materialele necesare pentru a te descurca: cataloage, mostre, pungute sau chiar un cadou. Eu am primit de la cea care m-a inscris un superb ceas.
Multa bafta!kiss

| sibiuavon a răspuns:

Add la id sibiuavon si vb.pup

| NicollHellen a răspuns:

Dar aceste oferte cum vi se par? http://ladys-business.blogspot.gr/;)

| Thunderwave_Adriana_1986 a răspuns:

Inscrieri de reprezentanti AVON se fac online in cateva secunde completand formularul de aici -> http://mad.ly/signups/115664/join

| ButterflyM95 a răspuns:

Heey:*!
Mai vrei sa devii reprezentant Avon? Sau Ladys?
Nu este o responsabilitate, daca nu ai comenzi, nu comanzi si gata, sau daca vrei, poti renunta oricand.Sunt foarte multe avantaje, iti explic eu.
Te astept cu un sms.Te pupiicc:*:*

| stingaciuf a răspuns:

Buna andreea.Iti propun sa te inscrii ca lider Avon.Nu ai dezavantaje in schimb numai avantaje.Beneficiezi si de cadourile pentru reprezentanti si pe deasupra iti faci propria echipa si ai comision din comenzile lor( adica alti banuti) plus de asta la confirmare ca lider primesti cadou un cos cu produse in valoare de 472 de lei.Parfumuri dama si barbatesc, farduri, creme etc. eu tocmai l-am primit. Daca te intereseaza mai mult decat a fi reprezentant da-mi un sms sau beep la 0733.655.375 sau un mail la stingaciuf@yahoo.com... eu sunt Flori Lider Avon.O seara buna!