| BogdanGeorge2000 a întrebat:

Ca limbi straine, vorbesc engleza, franceza, italiana si spaniola. Momentan invat germana. As vrea dupa sa ma apuc de inca o limba ( eu ma gandisem una dintre chineza, araba si rusa). Care ar fi cea mai buna optiune, ca si utilitate a limbii?

3 răspunsuri:
| Xdreaper21 a răspuns:

Tusa eelh chineza dc ai vrea daca faci carate vei invata automat sa si vorbesti
Daca stii in ce limba voi spune acu inseamna ca stii ce limba iti recomand
Allahu akbar

| RainbowD a răspuns:

Pai, engleza, franceza si germana ar fi bine sa le cunosti mai bine sau la nivel mai avansat deoarece sunt limbi moderne, in care comunica majoritatea oamenilor, cand merg intr-o tara straina sau in alte imprejurari. De restul nu prea stiu ce sa zic. Poti face o limba care te fascineaza.

| MaduBia a răspuns:

Asa cum a scris si altcineva, engleza, franceza si germana sunt cele mai utile. Apoi urmeaza italiana si spaniola. Depinde foarte mult de locul in care vrei sa ajungi si sa locuiesti. happy Pentru mine a fost o provocare sa invat limba olandeza (am locuit in Belgia si am fost nevoita sa o invat) si a fost foarte dificila, dar mi se pare super frumoasa. happy Succes si este foarte bine daca ai afinitate catre limbi straine.