| laurash_6184 a întrebat:

Ca orice baiat imi place o fata. Acea fata imi este colega de clasa, nu sunt "disperat" dupa ea, dar adevarul e ca in ultimul timp m-am tot gandit la ea. Se tot holbeaza la mine in ore, dar eu sunt genul de om mai indiferent si incerc de multe ori sa ii evit privirea. Acum a observat si ea asta, si cand ma uit la ea, printre putinele dati, ii spune colega ei (am citit pe buze) si se uita si ea la mine laughing Uneori vine la mine si ma strange la piept puternic, ma pupa lent pe obraz, dar nu i-au acestea ca cine stie ce semne, ca in brate mai i-a si pe alt coleg (exceptand pupat si mult mai rar). Nu imi este rusine sa ii spun ca o plac si daca ar vrea sa pornim ceva, dar nu stiu in ce ipostaze...aici as vrea sa primesc un soi de sfat.

2 răspunsuri:
| Ella_4255 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i spui cat mai repede posibil, fetelor nu le place sa astepte si daca o tii asa o sa creada ca tu nai treaba cu ea... Spune-i-o in fata, dar nu chiar imediat de genul " sal.cf? te uby rolling on the floor ". Zii cand este singura ce crede despre tine, si incearca sa o faci sa te intrebe ea pe tine daca o placi (in caz ca nai curaj ). PS - de preferat sa nu fie cu colega sa si nici uh... trebuie sa fiti singuri. Multa bafta!

| ANONIM_5055 a răspuns:

Sa sti ca faptul ca esti indiferent nu te ajuta cu nimic.Tot ce trebuie sa faci este sa o tratezi frumos. Poate acum ca vine 8 martie daruiestei o floare. Daca apuci sa fii singur cu ea intreab-o direct si sa stii ca ce face ea sunt semnehee hee asa ca daca iti place de ea fi atent cum te comporti.