| sweetchocolate a întrebat:

Cam cat castiga un contabil in primii ani [ junior ]?batting eyelashes
Nu prea stiu ce as vrea sa fac pe viitor. Invat foarte bine, dar nu prea am idei. Avocata nu vreau, ca sunt prea multi. Inginer, arhitect, medic, profesor nu vreau la fel.
In domeniul it e multa scoala, multa munca.
Ar mai ramane contabil, notar, manager.
Cam cat castiga un contabil, notar, manager?
Please nu`mi spuneti ca depinde, cam aproximativ, si mai ales in primii ani! Funda

1 răspuns:
| lostsoul4ever a răspuns:

Un absolvent de finante contabilitate se poate angaja inca de la finalizarea studiilor pe o pozitie de contabil junior pentru care poate primi un salariu net cuprins intre 350 si 500 de euro.