| FaraNume00 a întrebat:

Cam cat dureaza urmarirea penala Si cercetarea de furt? Sunt acuzata ca am furat un energizant din magazin?! Si cat timp o SA am cazier? Si daca am o amenda Si nu pot SA o platesc ce pot face?!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca se dovedeste ca esti hot, atunci ti se poate intocmii dosar penal pe viata!
Amenda va contine si cheltuielile de judecata care trebuiesc platite tot de tine, daca te gasesc vinovat, cateva mii de lei probabil.
Daca nu poti platii amenda, ti se va prescrie munca comunitara si daca refuzi, puscarie.

| daywalker23 a răspuns (pentru Violleta2022):

rolling on the floor rolling on the floor mii de lei rolling on the floor dosar penal pe viata rolling on the floor) Draga nu suntem in Arabia Saudita

| Violleta2022 a răspuns (pentru daywalker23):

Se poate scapa de dosar penal daca angajeaza un mediator:
http://anndrei.ro/mediere-pentru-infractiunea-de-furt-scapa-de-dosar-penal/

| daywalker23 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca ajunge la un comun de acord si plateste daune Sau raspunde in fata legi pentru el dupa nu il va mai aveawinking

| NAT0 a răspuns:

Nu te condamn, ca nu stiu ce s-a intamplat dar dosarul penal ramane pe viata. Daca nu ai bani de amenda, lucrezi in folosul comunitatii iar daca refuzi poti intra in puscarie.
Dar depinde de magazin. Daca e unul mare se poate intampla astea de mai sus. Daca e un butic din colt. Nu iti sugerez eu doar iti zic ca sa stii, te risti putin si cu 10 milioane si-a retras plangerea, dar se duce la dare de mita si poate la luare de mita.
Bafta.

| Zorok a răspuns:

Pentru un energizant? A facut cineva plangere pentru un energizant?! Ce draaaaa