| anawings a întrebat:

Cam cati bani credeti ca ar trebui sa am la mine pentru un weekend la mare sau pentru 2-3 zile?
Am de gand sa merg cu un prieten.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteţi să puneţi bani parte în parte şi să strângeţi o anumită sumă. 1000 lei, de exemplu.

| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Din toate călătoriile mele la mare cu prietenii - doar două până acum - îmi luam banii de cazare și câte o sută de lei pentru o zi.
Adică, dacă stăteam trei zile, îmi luam banii cu care plăteam nopțile la hotel și trei sute de lei. Dacă stăteam două zile, la fel, îmi luam banii pentru cazare și, de data asta, două sute de lei.
Ideea e că eu sunt mai econom când e vorba de bani. Însă, tot ce făceam noi la mare era să stăm în apă și să mâncăm. O, da, și să ne plimbăm prin stațiune. Adică nu cheltuiam prea mulți bani.
Însă, dacă tu și prietenul tău aveți poftă de vreun club sau ceva, apăi o mie de lei ar fi recomandat. Depinde și de ce faceți la mare. Dacă vrei să fii sigur(ă), ia mai mulți bani și te întorci cu restul acasă.
Vacanță plăcută și numai bine!
P.S.: Poți să îți întrebi prietenul câți bani ia el la mare. Vezi ce spune. Și de acolo vezi și tu.

| Miuletz a răspuns:

Depinde de tine si de statiune sincer. Unii pot merge si cu 100, iar altora 1000 nu le ajunge. Eu as zice sa iei macar 100 lei pe zi, asta daca nu mancati des la restaurant si daca mai mergeti la o cantina cu tava, la o shaormerie ceva. Daca nu prea iei suveniruri iti ajung si mai putin. Gandeste-te la ce mananci si la cate suveniruri vrei sa iei, pe unde vreti sa mergeti, unde vreti sa va dati, si o sa mai dai si bani pe cate un suc, cate o inghetata. Ca sa fie totul lejer si sa te simti bine eu zic ca in jur de 300 lei. Sau si daca poti mai mult, mai bine sa ai in plus decat in minus, si daca iti raman banii ca ai luat prea mult tot tu ii pastrezi.

| AnonimGuy264 a răspuns:

Depinde de activitatile pe care vrei sa le faci. 1000 de lei ar fi un minimum dupa parerea mea.